'; paragraph.insertAdjacentHTML('afterend', adCode); });
Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. W Pile rozpoczęli remont stadionu, mimo to kibice zasiądą na trybunach

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. W Pile rozpoczęli remont stadionu, mimo to kibice zasiądą na trybunach

Do początku rozgrywek żużlowych pozostaje coraz mniej czasu. Już w tym miesiącu będą miały miejsce pierwsze akordy tegorocznej kampanii. W wielu ośrodkach prowadzone są przeróżne prace, począwszy od przygotowania nawierzchni do nowego sezonu po modernizacje infrastruktury stadionowej. W Pile kibice w końcu doczekali się remontu stadionu żużlowego.

Rozpoczęli remont stadionu żużlowego

Na stadionie Polonii Piła już w zeszłym roku przeprowadzono część prac, został poprawiony stan toru, a także wymieniono bandy i wykonano odwodnienie liniowe. Ten rok przyniesie jednak Pile coś, na co wielu kibiców żużla z tego miasta czekało. Chodzi bowiem o remont całego stadionu, który już się rozpoczął. Został on podzielony na kilka etapów, aby fani mogli być obecni na meczach przez cały sezon. Obecnie prace wykonywane są na trybunie przy przeciwległej prostej. O samej modernizacji, która ma być zakończona do końca roku, opowiedział prezes Polonii w rozmowie z portalem polskiżużel.pl.

– Na początek będzie robiona trybuna na prostej przeciwległej do startu, a potem reszta i jeszcze oświetlenie. W trzecim etapie będzie jeszcze robiony parking i całe zaplecze, ale na razie skupiamy się na trybunach i oświetleniu, żeby podnieść standard oglądania ligowych spotkań, jesteśmy bardzo wdzięczni za tą przebudowę – mówił Dariusz Pućka.

Polonia Piła z ambicjami na 2024

W zeszłorocznych rozgrywkach Polonia Piła zakończyła zmagania po rundzie zasadniczej. Tym razem pilanie chcą poprawić się względem tego wyniku i rzeczywiście mają podstawy do tego, by myśleć o lepszym rezultacie. Do zespołu przyszli tacy zawodnicy jak Jonas Jeppesen, Adam Ellis oraz Norbert Kościuch, Ponadto prowadzić zespół będzie Hans Nielsen. Jak wyznał prezes, bardzo chcieliby zameldować się w czołowej czwórce i zaprezentować się w półfinałach.

– Bardzo byśmy chcieli zrobić krok do przodu. Podnieść się trochę względem tego, co było w poprzednim sezonie. Marzyłoby nam się, żeby zakręcić się w czwórce i dać naszym kibicom i sponsorom wiele dobrych emocji – przyznał.

Polonia Piła z Hansem Nielsenem za sterami sezon rozpocznie w ostatni weekend marca. Wtedy to zainaugurowana zostanie Krajowa Liga Żużlowa. Przypomnijmy, że pilska ekipa w pierwszym spotkaniu nowego sezonu zmierzy się w domowym starciu z Kolejarzem Opole.

343088913 261461262972952 1005231904654198634 n
Fot. Roman Biliński
392864394 6954572804580696 1737865782716892363 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *