Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska/Ligi Zagraniczne

Żużel. Oficjalnie, powrót stał się faktem! Maciej Janowski ma nowy klub

Red Bull Speed Ways
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Oficjalnie, powrót stał się faktem! Maciej Janowski ma nowy klub

Maciej Janowski zawitał do nowego klubu na Wyspach Brytyjskich. W nadchodzącym sezonie będzie reprezentował beniaminka z Oxfordu. Dla „Magica” będzie to powrót do brytyjskiej ligi po dziewięcioletniej przerwie.

To nie pierwszy raz, kiedy Janowski ściga się na angielskich torach. 32-latek rozpoczynał swoją przygodę w tej lidze już w 2010 roku, zdobywając punkty dla drużyny Swindon Robins przez dwa sezony. W 2012 roku przeniósł się do King’s Lynn Stars, a następnie do Poole Pirates, gdzie spędził kolejne trzy sezony. Jego ostatnim rokiem w tej lidze był 2015.

Beniaminek z Oxfordu stworzył solidny skład na nadchodzące rozgrywki. Oprócz Janowskiego, do Wysp powróci również Rohan Tungate. W składzie Oxford Chargers znajdą się także tacy żużlowcy jak Nicolai Klindt, Chris Harris czy Charles Wright.

„Mając w składzie takiego lidera, jak Maciej Janowski, to dla nas fantastyczna wiadomość i się cieszymy z tego faktu. Przecież jeszcze rok temu był trzecim najlepszym żużlowcem na świecie. Ma imponujące osiągnięcia i doświadczenie na arenie międzynarodowej ” – powiedział Peter Schroeck w klubowych mediach.

Janowski
Fot. Taylor Lanning
kapitan
Fot. Łukasz Wilk

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *