Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. W Bydgoszczy powstanie nowa akademia. Prezes Polonii zdradza szczegóły

Tomasz Bajerski
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. W Bydgoszczy powstanie nowa akademia. Prezes Polonii zdradza szczegóły

Polonia Bydgoszcz w ostatnich latach wypuściła do sportu żużlowego wielki talent w postaci Wiktora Przyjemskiego. W przeszłości utalentowanych wychowanków znajdziemy jeszcze więcej, choćby w postaci Tomasza Golloba. Teraz również mają oni utalentowanego młodziana, którym jest Maksymilian Pawełczak. Już niedługo szkolenie w Bydgoszczy może wejść na jeszcze wyższy poziom.

Drużyna wychowanków

W przyszłym sezonie w barwach Polonii nie zobaczymy Wiktora Przyjemskiego. Młody zawodnik odszedł do Motoru Lublin, jednak ma powrócić do macierzystej drużyny w przypadku jej awansu do elity, na co wszyscy w Bydgoszczy liczą. Taką nadzieję ma również prezes klubu, Jerzy Kanclerz, który w rozmowie z Gazetą Pomorską zdradził, że marzy mu się drużyna oparta na wychowankach „Gryfów”.

– Mam nadzieję, że Wiktor szybko do nas wróci. Nie ukrywam, że marzy mi się taka drużyna, która będzie oparta na wychowankach klubu. Jej kapitanem będzie Przyjemski, a w składzie będą też Pawełczak, Putkowski, Maroszek – mówi w wywiadzie dla Gazety Pomorskiej.

Przyjemski
Fot. Sonia Kaps

Nowa akademia

Bydgoszcz słynie z wychowanków, a miejscowy BTŻ od lat jest kuźnią talentów. Teraz jednak powstanie nowy podmiot szkolący adeptów sportu żużlowego. Polonia powoła Akademię Czarnego Gryfa, która będzie szkolić dzieci w wieku od 12 do 16 lat. Będzie ona kolejnym miejscem, skąd utalentowani młodzieżowcy będą trafiali bezpośrednio do klubu. Więcej szczegółów przekazał Jerzy Kanclerz.

– Niedługo pojawi się kolejny podmiot, który będzie miał na celu szkolenie młodych żużlowców. Powołujemy Akademię Czarnego Gryfa. To pomysł mojego syna Przemysława. Nie będzie to konkurencja dla BTŻ, bo chcemy szkolić młodzież w wieku 12-16 lat. W styczniu, a być może już pod koniec roku, ogłosimy nabór. Chcemy kupić trzy, cztery motocykle, z których młodzież będzie mogła korzystać. Rozmawiamy już ze sponsorami i partnerami, żeby wsparli tę inicjatywę. Poza motocyklami chcemy zapewnić pełne wyposażenie; kevlary, kaski i inne potrzebne rzeczy. To jest drogi sport i rodziców często nie stać na takie inwestycje. A chcemy dać szansę wszystkim chętnym – oświadcza Kanclerz.

Jacek Woźniak szefem

Jak powiedział prezes Polonii, piecze nad szkoleniem młodzieży w akademii ma objąć wszystkim dobrze znany Jacek Woźniak, który ma doświadczenie w pracy z młodymi adeptami żużla.

Na czele Akademii ma stanąć Jacek Woźniak. Dokona odpowiedniej selekcji i pokieruje całością. Mam nadzieję, że doczekamy się nowego pokolenia świetnych zawodników – potwierdził.

Jacek Woźniak
Fot. Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *