Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Trener radzi mu przerwę od sportu! „Czuję, że on to robi na siłę”

żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Trener radzi mu przerwę od sportu! „Czuję, że on to robi na siłę”

Paweł Przedpełski fatalnie zaczął sezon PGE Ekstraligi. Torunianin po trzech kolejkach legitymuje się średnią biegową na poziomie 0,583 punktu na bieg. Na torze często nie nawiązuje najmniejszej walki z rywalami. Na jego temat w Magazynie PGE Ekstraligi na antenie Canal+ wypowiedział się Marek Cieślak.

O Przedpełskim sporo mówiło się już w zeszłym sezonie. W środowisku można było usłyszeć plotki o tym, że zawodnik nie poświęca się żużlowi w 100% i być może w przyszłości zakończy karierę o wiele szybciej niż inni żużlowcy. Zawodnik jednak nie zamierzał się poddawać i zaliczał również dobre występy w drugiej części sezonu 2023. Niestety na początku nowych rozgrywek jego forma znowu jest bardzo słaba. Mocną diagnozę wygłosił Marek Cieślak.

Myślę, że on powinien zrobić sobie przerwę od żużla […] Ja czuję, że on to robi na siłę. A jak się robi na siłę w żużlu, to wychodzi to różnie — powiedział trener, który prowadził Przedpełskiego we Włókniarzu Częstochowa.

Przypomnijmy, że torunianin jest kapitanem swojego zespołu, więc na pewno dostanie od sztabu szkoleniowego tyle szans, ile to tylko możliwe, by udowodnić, że nie tylko nie będzie musiał robić sobie żadnej przerwy od żużla, ale także, że stać go na robienie ważnych punktów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. KS Apator Toruń ma jednak w swoim zespole Andersa Rowe’a, który z pewnością prędzej czy później dostanie szansę, jeśli sytuacja Pawła nie będzie się poprawiała. Póki co całe toruńskie środowisko wspiera swojego kapitana, ale są pewne granice. Nie może on przez cały sezon notować wyników na poziomie pół punktu na bieg.

Apator Toruń
Fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas
Lebiediew
Fot. Sonia Kaps

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *