Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Tor w Gdańsku stanie się bardziej atrakcyjny!

gdańsku
Fot. Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Tor w Gdańsku stanie się bardziej atrakcyjny!

Przez lata swojego istnienia tor w Gdańsku zyskał miano nudnego i trudnego toru. Zawody na owalu przy ulicy Zawodników nie należały do najlepszych i emocje kończyły się często już po pierwszym okrążeniu. Teraz jednak może się to zmienić.

Na stadionie w Gdańsku niedługo ruszy remont, który dosięgnie również znajdującego się na nim owalu. O jego szczegółach dla portalu sport.trójmiasto.pl wypowiedział się menadżer Wybrzeża, Eryk Jóźwiak. Powiedział on, że planowane jest zwiększenie nachylenia łuków, szczególnie drugiego, na którym ciężko było przeprowadzić jakiekolwiek atak z powodu tego, że jest on płaski. Zwiększony kąt nachylenia spowoduje, że żużlowcy będą mogli korzystać z całej szerokości toru.

Podniesienie łuków, czyli zwiększenie kątu nachylenia spowoduje, że ścieżek na naszym torze będzie więcej. Przede wszystkim mowa tu o drugim łuku. Dziś jest tam płasko i trudno jest atakować po zewnętrznej. Najczęściej żużlowcy jeżdżą tam do połowy szerokości. Podniesienie band, pochylenie łuków będzie skutkować tym, że zawodnicy będą mogli korzystać z całej szerokości toru – mówił dla portalu sport.trójmiasto.pl Eryk Jóźwiak.

Takie prace torowe mogą sprawić, że stanie się on o wiele atrakcyjniejszy dla kibiców, którzy będą mogli oglądać ciekawe widowiska, a także dla zawodników, gdyż jazda na tym torze i możliwość podróżowania różnymi ścieżkami będzie sprawiała im przyjemność z jazdy.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *