Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Tom Brennan przed szansą zaprezentowania się w barwach Wybrzeża „Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony”

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Tom Brennan przed szansą zaprezentowania się w barwach Wybrzeża „Będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony”

Tom Brennan w nadchodzącym sezonie będzie zdobywać punkty dla Energa Wybrzeża Gdańsk. Brytyjczyk po sezonie z małą ilością jazdy w Orle Łódź otrzyma szansę regularnych występów w lidze, gdzie będzie mógł rywalizować na wysokim poziomie i stawać się lepszym zawodnikiem. O nowych wyzwaniach w tegorocznych rozgrywkach Brennan opowiedział w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Transfer Brytyjczyka do Gdańska

W zeszłorocznej kampanii, jeżdżąc dla ekipy z Łodzi, 22-latek nie miał wielu okazji do tego, aby rywalizować w meczach ekstraligowego zaplecza, gdyż często był wystawiany w składzie jako rezerwowy. Jak sam mówi, zazwyczaj dostawał on szansę w drugiej połowie zawodów, kiedy dobre wejście w spotkanie jest bardzo trudne. Sam jednak nie ma żalu do Orła Łódź, a teraz skupia się na nowym wyzwaniu, jakim będą dla niego starty w Gdańsku.

– Tak, choć patrzę na to inaczej. W 2022 roku zadebiutowałem w polskiej lidze w klubie z Rawicza. To był trzeci poziom rozgrywek, a wypadłem bardzo dobrze. Byłem zadowolony z sezonu, dlatego gdy pojawiła się oferta z pierwszej ligi, postanowiłem pójść poziom wyżej. Faktycznie, w Łodzi nie startowałem zbyt często. Do tego najczęściej wypuszczano mnie pod koniec zawodów, gdy inni zawodnicy byli ju spasowani, ale nie narzekam. Spotkałem się ze zdecydowanie silniejszymi przeciwnikami, pojawiły się większe oczekiwania i presja, której musiałem sprostać. To było ważne doświadczenie, które powinno procentować w tym sezonie. Cieszę się, że Energa Wybrzeże dała mi szansę. Mam miejsce w drużynie i będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony – mówił w wywiadzie dla Tygodnika Żużlowego.

Tor żużlowy w Gdańsku

Gdański tor jest bardzo specyficzny i często sprawia wiele problemów zawodnikom. Techniczny owal na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego będzie ważnym elementem do opanowania, aby Brytyjczyk mógł prezentować się jak najlepiej w domowych meczach swojej ekipy. W przeszłości tylko raz miał okazję pojeździć w tym miejscu, jednak liczy, że z pomocą kolegów szybko opanuje nowy domowy tor.

– Niespecjalnie. Startowałem tu tylko raz, było to bardzo dawno temu. Na pewno jest inny niż ten w Łodzi. Liczę na pomoc kolegów, którzy podpowiedzą, jak najlepiej tu się ścigać. Z drugiej strony każda nowość wyzwala potrzebę nauki. I to, że czegoś nie znam, wcale nie oznacza, że sobie nie poradzę – stwierdził Tom Brennan.

Nie narzuca na siebie presji

W nadchodzącym sezonie Tom Brennan będzie mógł liczyć na regularne występy zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w Polsce. Może się to przyczynić do wzrostu umiejętności 22-latka, dla którego jest to najważniejsze. Sam chce osiągać lepsze wyniki niż w roku ubiegłym, jednak nie narzuca na siebie presji związanej z osiągnięciami.

– Myślę, że to ważny sezon dla mnie. Zależy mi na stałym podnoszeniu swoich umiejętności. Chciałbym przede wszystkim dużo jeździć i skutecznie punktować dla swoich drużyn. Przed rokiem niewiele mi zabrakło, by awansować do SEC Challenge. Chciałbym teraz się poprawić. Oczywiście, nie myślę o tym, że coś muszę. Jestem młodym zawodnikiem i czeka mnie jeszcze wiele lat ścigania, dlatego spokojnie krok po kroku chcę się piąć w górę – wyjaśnił.

Żu
Fot. Roman Biliński
Wybrzeże
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *