Przejdź do treści
Aktualności

Żużel. Szkoleniowiec Apatora Toruń zadowolony ze swojego zespołu

Żużel
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Szkoleniowiec Apatora Toruń zadowolony ze swojego zespołu

W nadchodzącym sezonie Apator Toruń będzie rozgrywał swoje spotkania na czele z nowym trenerem. Szkoleniowcem toruńskiej drużyny został jej dawny wychowanek Piotr Baron. W samym zespole nie ujrzeliśmy jednak zmian personalnych, więc skład torunian nie będzie różnił się specjalnie względem tego, co oglądaliśmy w 2023 roku. Jedyną zmianą może być wejście Antoniego Kawczyńskiego do zespołu. Nowy menadżer jest jednak bardzo zadowolony ze składu.

Obecny skład Apatora

W tegorocznej PGE Ekstralidze torunianie będą dysponowali zespołem złożonym z Emila Sajfutdinowa, Roberta Lamberta, Patryka Dudka, Pawła Przedpełskiego i Wiktora Lamparta, a także juniorów, wśród których będą mieli do dyspozycji Krzysztofa Lewandowskiego, Mateusza Affelta, Oskara Rumińskiego i utalentowanego Antoniego Kawczyńskiego, który 29 kwietnia skończy 16 lat. W rozmowie z Radiem Gra Piotr Baron wyraził ogromne zadowolenie ze swoich zawodników, a także przedstawił częściowy plan pracy na kolejne miesiące.

– Jestem z tego składu bardzo zadowolony. Uważam, że to są bardzo dobrzy zawodnicy, którzy potrafią jechać, ale jeżeli mówimy o budowaniu drużyny, mieliśmy miesiąc czasu, żeby ze sobą popracować. Juniorzy dali z siebie bardzo dużo, żeby ten czas wykorzystać na maksa. Jeszcze drugi taki etap będziemy mieli zaraz po powrocie z Hiszpanii, gdzie chcemy się skupić głównie na pracy z juniorami – mówił Piotr Baron dla Radia Gra.

Potencjalne przyszłe wzmocnienia

W ostatnim czasie mogliśmy się dowiedzieć, że Apator powoli rozgląda się za składem na 2025 rok. Pewni jazdy w Toruniu w przyszłym roku są Emil Sajfutdinow i Robert Lambert. Przyszłość pozostałych zawodników nie jest jeszcze znana. Szkoleniowiec torunian na pytanie o to, jakiego żużlowca widziałby w ich zespole, odparł, że obecnie ich skład jest optymalny, a on sam nie ma wielkich oczekiwań co do wzmocnień swojej drużyny.

– Na tę chwilę myślę, że ta siódemka jest optymalna, a zobaczymy przez kolejne sezony. Nie mam jakiś wielkich marzeń, myślę, że każda drużyna jest zbudowana we właściwy sposób w Polsce i każdy czegoś innego szukał. Tu akurat jeżeli chodzi o charaktery i zawodników, to myślę, że mamy optymalnie jest do wykonania trochę pracy, a powinno to się wszystko udać – wyjaśnił.

Apator Toruń
Fot. Czarny Productions
żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *