Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Janusz Kołodziej: „Już bym chciał zacząć ten nowy sezon”

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Redakcja

Żużel. Janusz Kołodziej: „Już bym chciał zacząć ten nowy sezon”

Rozpoczynamy kolejny sezon żużlowy z optymizmem i wyczekiwaniem na to, co przyniesie. Drużyna, w której składzie znajdują się trzej zawodnicy FOGO Unii Leszno – Janusz Kołodziej, Damian Ratajczak i Antoni Mencel – szykuje się do pierwszych wyjazdów. Pierwszym celem jest Malta, gdzie kadra Polski, pod opieką trenera Rafała Dobruckiego, przeprowadzi swój zagraniczny trening na koniec stycznia.

Następnie, w lutym, cała ekipa pod wodzą trenera Rafała Okoniewskiego wybierze się na tradycyjny obóz przygotowawczy do Hiszpanii. Janusz Kołodziej wyraża swoje zniecierpliwienie na myśl o nowym sezonie i nadchodzącym obozie. „Już bym chciał zacząć ten nowy sezon, ale jeszcze musimy poczekać. Ja uwielbiam te wyjazdy, bo chodzi o to, że w Polsce nie ma za bardzo słońca, tak jak teraz na przykład. Tam jak jedziemy, to słońce jest cały czas i witamina D od razu dochodzi, od razu radość się pojawia.

Zawodnicy mają okazję odżyć na treningach, szczególnie ciesząc się jazdą na motocyklach crossowych. – „Ja nie powiem, staram się radować, czym się tylko da, ale przez to, że tego słońca nie ma to coś mnie tam troszeczkę bardziej zaczyna dobijać, a tam zaczynam odżywać. Wyjeżdżamy też na motocyklach crossowych, więc to tylko nam na dobre wychodzi” – mówi popularny Janusz Kołodziej dla Radia Eska.

W kontekście nadchodzącego sezonu Kołodziej wyraża optymizm, mówiąc: – „Duże oczekiwania na przyszłość i mam wrażenie, takie przeczucie od środka, że to wszystko nam na dobre wyjdzie.” Zespół wyciągnął wnioski z poprzednich zmagań, starając się być lepiej przygotowanym do kolejnych wyzwań.

Plan przygotowań obejmuje również marcowe treningi na torze w Lesznie, przygotowujące drużynę do startu w kwietniu. 6 kwietnia zaplanowano Memoriał im. Alfreda Smoczyka, a 12 kwietnia inaugurację żużlowej ekstraligi, poprzedzoną serią sparingów.

Żużel
Fot. Czarny Productions
image3 4 scaled
Żużel. Janusz Kołodziej: "Już bym chciał zacząć ten nowy sezon" 3

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *