Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Świetne wieści z Tarnowa! Unia weźmie udział w Krajowej Lidze Żużlowej

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Świetne wieści z Tarnowa! Unia weźmie udział w Krajowej Lidze Żużlowej

W ostatnim czasie pojawiły się szokujące informacje w sprawie Unii Tarnów. „Jaskółki” przez problemy finansowe swojego byłego już sponsora tytularnego Grupy Azoty mogły nawet nie wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej. Wokół tarnowskiej ekipy w ostatnich dniach pojawiało się wiele informacji, jednak wszyscy wciąż czekali na oficjalne komunikaty ze strony klubu. Dzisiaj Unia Tarnów przekazała wszystkim optymistyczne informacje.

Całe środowisko żużlowe z niecierpliwością czekało na decyzję odnośnie startu Unii Tarnów w Krajowej Lidze Żużlowej. Po wycofaniu się głównego sponsora klubu Grupy Azoty wzięcie udziału w rozgrywkach ligowych wydawało się mało prawdopodobne, jednak w Tarnowie wciąż walczyli o to, by klub mógł wystartować. Jak dzisiaj Unia przekazała w swoich mediach społecznościowych, uzyskali oni gwarancję finansową, dzięki czemu będą w stanie wystawić drużynę w kampanii ligowej.

– Prezes Zarządu Unii Tarnów wraz z Akcjonariuszami Spółki i Radą Nadzorczą po uzyskaniu gwarancji finansowej podjęli decyzję o starcie w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024. Prosimy Was o wsparcie i liczymy na Waszą liczną obecność w Jaskółczym Gnieździe, a także zapraszamy lokalnych sponsorów do wspierania naszej drużyny – możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie ze strony klubu.

Kibice sportu żużlowego z Tarnowa mogą więc odetchnąć z ulgą, gdyż w nadchodzącym sezonie Unia Tarnów pojedzie w rozgrywkach ligowych, co oznacza, że obejrzą oni jej spotkania w „Jaskółczym Gnieździe”. Decyzja tarnowian oznacza również, że na starcie Krajowej Ligi Żużlowej na pewno zobaczymy 6 zespołów, a wciąż czekamy na oficjalne komunikaty w sprawie startu Speedway Kraków.

376552966 986953385678076 4148219220713963046 n
Fot. Jakub Malec
Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *