Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Start Gniezno mógł pozyskać bombę transferową. Prezes zdradza nazwisko zawodnika

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Start Gniezno mógł pozyskać bombę transferową. Prezes zdradza nazwisko zawodnika

W minionym sezonie drużynie Startu Gniezno nie udało się powrócić na zaplecze PGE Ekstraligi. Gnieźnianie przegrali w dwumeczu finałowym ze Stalą Rzeszów. W przyszłym sezonie może być im również trudno o awans. Jak się okazuje, mogli oni pozyskać prawdziwą bombę transferową.
370257380 368718515683254 3331033495874505577 n
W najbliższy poniedziałek o godzinie 20 na naszym kanale YouTube: Remigiusz Substyk

Jak w rozmowie z Tygodnikiem Żużlowym powiedział prezes Startu Gniezno, rozmawiali oni z Kennethem Bjerre. Byli oni zainteresowani Duńczykiem, jednak oczekiwania finansowe byłego zawodnika Polonii Bydgoszcz sprawiły, że nic z tego nie wyszło.

– Kontaktowaliśmy się z tym zawodnikiem. Natomiast wymagania finansowe Kennetha są na poziomie I ligi, gdzie może być mu trudno znaleźć klub. Nie stać nas na tego zawodnika, my nie mamy ze sobą Grupy Azoty i musimy mierzyć siły na zamiary i liczyć pieniądze. Najpierw trzeba zarobić, żeby wydać na takiego zawodnika – powiedział w wywiadzie z Tygodnikiem Żużlowym Paweł Siwiński.

Bjerre przez swoje wysokie oczekiwania finansowe nie znalazł także miejsca w żadnej z drużyn Speedway 2. Ekstraligi. Zdecydował się on na podpisanie tzw. kontraktu warszawskiego z Unią Tarnów, jednak jaki zespół będzie reprezentował Duńczyk, nie wiadomo.

Kenneth Bjerre
Fot. Sonia Kaps
Startu Gniezno
Fot. Roman Biliński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *