Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Starcie na szczycie 2.Ligi pomiędzy Kolejarzami!

Żużel
fot. Roman Biliński

Autor: Kamil Tokarczyk

Żużel. Starcie na szczycie 2.Ligi pomiędzy Kolejarzami!

W meczu na szczycie rozgrywek 2.Ligi żużlowej obejrzymy derbowe starcie kolejarzy. W Opolu miejscowy OK Bedmet podejmować będzie Metalica Recykling Kolejarz Rawicz. Co ze startem Adama Ellisa?

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA]

Obie drużyny do tego starcia podejdą ze spokojną głową a zwycięzca tego pojedynku zostanie samodzielnym liderem tabeli. Gospodarze na początku tego sezonu stoczyli wyrównany pojedynek u siebie z Grupą Azoty Unią Tarnów, gdzie wygrali 46:44 oraz pewnie pokonali na wyjeździe Enea Polonie Piła 39:51. Problemem opolan może być ponowny brak w składzie Adama Ellisa, lider tego zespołu opuścił pierwsze domowe spotkanie z Tarnowem, wtedy na przeszkodzie stanęły Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Teraz sytuacja się powtarza, choć przyczyna braku Anglika jest z goła odmienna, w sobotę Ellis startował w eliminacjach do Tauron SEC w Daugavpils, gdzie w wyścigu szesnastym doszło do paskudnej kolizji z Fredrikiem Jakobsenem i po tym upadku postanowił się wycofać z zawodów skarżąc się na ból dłoni.

Metalica Recykling Kolejarz Rawicz przyjedzie do Opola w równie dobrych humorach gdyż za rawiczanami dwa ważne zwycięstwa na własnym torze. W pierwszym spotkaniu pewnie pokonali zespół Optibet Lokomotiv Daugavpils 56:33, natomiast sporą niespodzianką była wygrana wygrana z faworytem całych rozgrywek Texom Stalą Rzeszów 46:44. Teraz przed zespołem z Rawicza pierwszy wyjazdowy sprawdzian a początek tego spotkania już od godziny 15:00.

Awizowane składy:

OK Bedmet Kolejarz Opole:
9. Robert Chmiel
10. Adam Ellis
11. Mathias Thoernbloem
12. Espen Sola
13. Oskar Polis
14. Esben Hjerrild
15. Oskar Stępień

Metalika Recycling Kolejarz Rawicz:
1. Ryan Douglas
2. Tomasz Orwat
3. Damian Dróżdż
4. Damian Baliński
5.
6. Franciszek Majewski
7. Drew Kemp

fot. Roman Biliński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *