Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Stanisław Burza o sytuacji finansowej Unii Tarnów — Musimy szukać sponsorów

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Stanisław Burza o sytuacji finansowej Unii Tarnów — Musimy szukać sponsorów

Szkoleniowiec Unii Tarnów wypowiedział się na temat sytuacji finansowej zespołu, po tym, jak wydano komunikat, że główny sponsor tarnowskiej drużyny rezygnuje z dalszej współpracy. Stanisław Burza zabrał głos przed ligowym spotkaniem przeciwko Ultrapur Start Gniezno, który finalnie przegrali.

To były bardzo trudne tygodnie dla fanatyków żużla w Tarnowie, bowiem tak na dobrą sprawę do samego końca ważyły się losy tego, czy zespół w ogóle będzie w stanie wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej, gdzie od samego początku byli uznawani za głównego faworyta do awansu. Wszystko za sprawą komunikatu o tym, że nie będą mogli liczyć na wsparcie największego sponsora — Grupy Azoty, która podjęła decyzje o niepodejmowaniu dalszej współpracy z klubem. Po tym komunikacie władze Jaskółek miały duży dylemat, finalnie postanowili wziąć udział w rozgrywkach, lecz jak oznajmił trener będą musieli szukać sponsorów w trakcie trwania sezonu, o czym opowiedział w wywiadzie przed spotkaniem z Ultrapur Startem Gniezno.

Walczyliśmy do samego końca. Po wycofaniu się Grupy Azoty z Unii Tarnów mieliśmy naprawdę okres przygotowań. Był bardzo niepewny, dlatego też było bardzo nerwowo, ale też wiele osób się uaktywniło, chciało pomóc. Zarząd klubu w zasadzie wszyscy, którzy mogli to pomagali. W tym momencie mamy zapewnienie, że możemy jechać i Urząd Marszałkowski nam pomoże. W tym momencie jesteśmy pewni i jedziemy, a do ostatniej chwili nie było to pewne.

Będziemy się budować w trakcie sezonu. Doskonale o tym wiemy, że musimy poszukiwać sponsorów, musimy być bardzo aktywni na rynku, ale to wszystko przed nami. Na ten moment się cieszę, że jedziemy, ruszamy i walczymy o pierwszą ligę. Wiadomo, że zawodnicy się obawiali. Nie byli pewni własnej sytuacji czy wyjedziemy, było nerwowo.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
376625869 986954102344671 7246569131196719561 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *