Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Start Gniezno powalczy o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi – „Mamy cel, do którego będziemy dążyć jako drużyna”

Start Gniezno
Fot. Jakub Malec

Autor: Krzysztof Choroszy

Start Gniezno powalczy o powrót na zaplecze PGE Ekstraligi – „Mamy cel, do którego będziemy dążyć jako drużyna”

Krajowa Liga Żużlowa startuje już w tym miesiącu. Mimo stosunkowo małej ilości czasu do początku rozgrywek panuje wokół niej spore zamieszanie, gdyż nie jesteśmy jeszcze pewni występów drużyn z Tarnowa i Krakowa. Inne drużyny koncentrują się już na przygotowaniach do sezonu i jak najlepszym wejściu w sezon, a bojowe nastroje panują w Gnieźnie. Miejscowy Start będzie chciał powalczyć o najwyższe cele.

Start Gniezno w nadchodzącym sezonie będzie chciało powalczyć o upragniony awans i zarazem powrót na zaplecze PGE Ekstraligi. Drużyna z pierwszej stolicy Polski taki cel miała już w zeszłym roku, jednak wtedy lepsi byli rzeszowianie i ostatecznie to oni cieszyli się z triumfu. W tym roku gnieźnianie są zmotywowani do tego, aby wykonać zadanie, o czym dla portalu polskiżużel.pl mówił Hubert Łęgowik.

– Mamy cel, do którego będziemy dążyć jako drużyna. Jesteśmy zmotywowani. Każdy z nas wie, co ma robić – mówił Łęgowik.

W poprzednim sezonie indywidualnie zawodnik Startu Gniezno przejechał dobry sezon, który zwieńczył zdobyciem 10 punktów w Indywidualnych Mistrzostwach 2. Ligi Żużlowej. Sam wymaga jednak od siebie więcej, gdyż w przyszłości chciałby pojechać jeszcze w Metalkas 2. Ekstralidze.

– Po dłuższej chwili mogę powiedzieć, że to był dobry rok, choć sam wymagam od siebie więcej. Pewne zmiany przyniosły jednak dobry skutek. Myślę, że jestem na dobrej drodze, aby ten sezon był jeszcze lepszy. Plany i ambicje sięgają mojej przyszłości w Speedway 2. Ekstralidze, lecz na razie mamy do wykonania swój plan – zapewnił.

Nadchodząca kampania będzie drugą dla Łęgowika w barwach Startu Gniezno. Przez czas jego startów w 2023 roku zdążył on już poznać gnieźnieński tor i wyrobić sobie swój sposób na niego. Jak mówi 28-latek, lubi swój domowy tor i liczy na dobre występy na nim w tegorocznej Krajowej Lidze Żużlowej.

– Lubię go, jak i wiele innych. Tajemnice? Tor ma wiele ścieżek do ścigania, na każdym trzeba być dopasowanym i mieć odpowiednie przełożenia. Przez rok jazdy w Starcie wypracowałem sobie pewne schematy i to działa. Mam nadzieję, że przełoży się też na zbliżający się sezon – podsumował.

429654747 1082480236125390 354957497038647513 n
Fot. Jakub Malec
Żużel
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *