Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Liga Angielska

Żużel. Stały uczestnik cyklu Grand Prix otwarty na starty w lidze angielskiej

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Stały uczestnik cyklu Grand Prix otwarty na starty w lidze angielskiej

W przerwie międzysezonowej możemy zauważyć, że zawodnicy powracają do rozgrywek ligi angielskiej. Świeżymi przypadkami są tutaj: Piotr Pawlicki i Vaclav Milik, którzy zostali ogłoszeni jako nowi zawodnicy zespołu z Birmingham. Wcześniej swoją jazdę na wyspach potwierdził, chociażby Maciej Janowski czy Tai Woffinden, a sama liga zaczyna znów cieszyć się powodzeniem wśród najlepszych.

Andrzej Lebiediew sprawdzi się w innej lidze? Według plotek, które pojawiły się w ostatnim czasie, zainteresowany powrotem miałby być również Andrzej Lebiediew, dla którego byłby to pierwszy raz w Premiership od 2013 roku. Łotysz przyznał jednak w rozmowie ze Speedway Starem, że nikt nie kontaktował się z nim w sprawie ewentualnego kontraktu i startów w Wielkiej Brytanii.

– Nikt do mnie w tej sprawie nie dzwonił – zdementował Lebiediew w rozmowie ze Speedway Starem.

Sam zawodnik nie może narzekać na brak jazdy, gdyż w tym roku będzie miał jej wiele. Prócz ścigania się w Polsce czy to w Szwecji, Łotysz będzie również stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix, co z pewnością traktuje jako priorytet. Sam jednak jest otwarty na rozmowy w sprawie ewentualnych startów na wyspach.

– Zawsze jestem jednak otwarty na rozmowy. Jeśli oferta i warunki będą w porządku, to dlaczego nie? […] Być może niektórzy wracają do Wielkiej Brytanii, ale na razie dobrze mi z tym, co mam – tłumaczył.

Tegoroczna kampania może być przełomowa dla łotewskiego żużlowca. 29-latek będzie ważnym ogniwem Unii Leszno, a także zadebiutuje w roli stałego uczestnika w zmaganiach o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Jak poradzi sobie Andrzej Lebiediew w elitarnym cyklu? Przekonamy się w trakcie tegorocznego sezonu.

Lebs
Fot. Paweł Wilczyński
Leb 2
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *