Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Stal chce wrócić na dobre tory. Na ich drodze staną Lwy [ZAPOWIEDŹ]

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Dawid Ociepa

Best Speedway Tv

Żużel. Stal chce wrócić na dobre tory. Na ich drodze staną Lwy [ZAPOWIEDŹ]

Już w niedzielę w ramach III kolejki PGE Ekstraligi zmierzą się ze sobą drużyny ebut.pl Stali Gorzów i KRONO-PLAST Włókniarza Częstochowa. Podopieczni Stanisława Chomskiego spróbują się zrehabilitować za nieudany występ w Lublinie. Jako rywala będą mieli zespół, który ma za sobą nieudane spotkanie w Lesznie.

Gorzowianie mieli już w tym sezonie okazję, żeby pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością. Na inaugurację kolejki pewnie wygrali z KS Apatorem Toruń 51:39 i nie zapowiada się, żeby nad Wartą mieli spuścić z tonu. Włókniarz do tej pory rozegrał tylko jeden mecz, gdyż spotkanie II kolejki PGE Ekstraligi z Betardem Spartą Wrocław zostało odwołane.

Lwy mierzą się ze swoimi problemami. Po rywalizacji otwierającej sezon ujrzeliśmy, że najlepszego wejścia w obecną kampanię nie zaliczyli niemal wszyscy żużlowcy spod Jasnej Góry. Na popularnym „Smoczyku” nie rozczarowali tylko Leon Madsen oraz Mads Hansen. Jeżeli liczą na dobry wynik na „Jancarzu”, w Częstochowie muszą liczyć na pobudkę Kacpra Woryny, Maksyma Drabika i przede wszystkim – Mikkela Michelsena.

Z drugiej strony – trudno jest ocenić dyspozycję gospodarzy. Mecz z Toruniem mieli bardzo dobry, natomiast wyjazd do Lublina nie napawa optymizmem. Z wyprawy do aktualnego mistrza Polski z dwucyfrowym wynikiem wrócił tylko Anders Thomsen. Chociaż w przetarciu z Aniołami Martin Vaculik i Szymon Woźniak pojechali stabilnie, to jednak w Lublinie się męczyli.

Rywalizacje ebut.pl Stali Gorzów i KRONO-PLAST Włókniarza Częstochowa kibice będą mogli zobaczyć na antenie Canal+ Sport. Pierwszy wyścig został zaplanowany na godzinę 19:15. Poniżej przedstawiamy awizowane składy:

ebut.pl Stal Gorzów

9. Szymon Woźniak
10. Oskar Fajfer
11. Martin Vaculik
12. Jakub Miśkowiak
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Jakub Stojanowski
16.

KRONO-PLAST Włókniarz Częstochowa

1. Mikkel Michelsen
2. Maksym Drabik
3. Kacper Woryna
4. Mads Hansen
5. Leon Madsen
6. Kajetan Kupiec
7. Kacper Halkiewicz
8.
stal gorzow
Fot. Paweł Wilczyński
Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *