Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Spór związany z pamiętnym finałem w 2013 roku zakończony. Ugoda pomiędzy stronami konfliktu

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Spór związany z pamiętnym finałem w 2013 roku zakończony. Ugoda pomiędzy stronami konfliktu

Właśnie zakończył się ponad 10-letni spór, który spowodowany był karami nałożonymi na toruński Apator po finale w 2013 roku. Wszystkie strony konfliktu porozumiały się, a zawarta między nimi ugoda została udostępniona za pośrednictwem ekstraliga.pl.

Pamiętny finał w 2013 roku

Pamiętny rewanżowy mecz finałowy w Zielonej Górze, zaznaczył się jednym z większych skandali polskiego żużla w ostatnim dziesięcioleciu. Drużyna Apatora odmówiła bowiem jazdy, opuszczając park maszyn na stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69. Decyzja nie mogła być inna niż walkower, a z tytułu cieszyli się zawodnicy Falubazu. Po finale na Apator zostały nałożone ogromne kary takie jak: bardzo wysoka kara finansowa, ujemne punkty w 2014 roku oraz organizacja meczu, na którym bilety sprzedawane będą za „złotówkę”.

Ogromne Kary

Z pewnymi ustaleniami KOL nie zgadzał się ówczesny właściciel toruńskiego klubu, Roman Karkosik. Sprawa wylądowała przed sądem, a przez lata nie wiadomo było, jak zakończy się tamten spór. Ostatecznie jednak poznaliśmy odpowiedź na to pytanie, dzisiaj o godzinie 10.

Porozumienie stron

Na swoim oficjalnym portalu Speedway Ekstraliga opublikowała treść ugody zawartej pomiędzy Ekstraligą Żużlową, Polskim Związkiem Motorowym i Unibax Sp.z.o.o. W oświadczeniu możemy przeczytać, że całość roszczeń, czyli kwota 1040000 zł, zostanie przeznaczona na szkolenie młodzieży. Rozdysponowana będzie ona na kluby PGE Ekstraligi, a także te, występujące na niższych szczeblach rozgrywek.

ugodaskan 751x1024 1
Oryginał ugody (za Ekstraliga.pl)
Żużel
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *