Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Speedway Kraków może wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej „Ten temat jest na ostatniej prostej”

Speedway Kraków
Fot. Speedway Wanda Kraków

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Speedway Kraków może wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej „Ten temat jest na ostatniej prostej”

W tym tygodniu poznaliśmy przyszłość Kolejarza Rawicz. Już wiemy, że Krajowa Liga Żużlowa wystartuje bez rawickiej ekipy. Teraz czekamy na wyjaśnienie sprawy drugiej ekipy, która ma szansę na start w tegorocznej rywalizacji na najniższym poziomie rozgrywkowym.

Start krakowian w Krajowej Lidze Żużlowej

Od dłuższego czasu wiadomo było, że Speedway Kraków stara się o to, aby wystartować w rozgrywkach ligowych. Jak poinformował portal polskiżużel.pl przedstawiciele krakowian, a także Stali Rzeszów, byli w siedzibie PZM, gdzie spotkali się między innymi z przewodniczącym GKSŻ Ireneuszem Igielskim. Poznali oni szczegóły tego, co muszą jeszcze zrobić, by wystartować w Krajowej Lidze Żużlowej. Decyzja ma zostać ogłoszona w nadchodzącym tygodniu, a według Igielskiego jest szansa, że krakowianie pojadą w lidze.

– Ten temat jest na ostatniej prostej. Nie chciałbym zapeszać, ale jest szansa na to, że w sezonie 2024 pojedzie siedem drużyn – zdradził przewodniczący GKSŻ dla portalu polskiżużel.pl.

Terminarz Krajowej Ligi Żużlowej

Od decyzji związanej ze startem drużyny z Krakowa zależy cały terminarz rozgrywek, na który wszyscy czekają już od dłuższego czasu. Od tego uzależniona jest również sprzedaż karnetów, gdyż nie wiadomo, na ile meczów przed własną publicznością mają szykować się zespoły. Jak wyjaśnił wiceprzewodniczący, terminarz ma zostać podany do wiadomości w przyszłym tygodniu. GKSŻ jest przygotowany na wariant dla sześciu jak i siedmiu drużyn, więc ewentualny brak krakowian w Krajowej Lidze Żużlowej nie powinien przedłużyć czasu podania terminarza.

– W przyszłym tygodniu, wiele na to wskazuje, podzielimy się konkretnymi informacjami dotyczącymi terminarza rozgrywek Krajowej Ligi Żużlowej – powiedział Dariusz Cieślak dla polskiżużel.pl.

Wygląda na to, że wyczekiwana decyzja odnośnie stawki i terminarza Krajowej Ligi Żużlowej coraz bliżej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla długo oczekujących już na niego kibiców, jak również wszystkich klubów z KLŻ. Otwarta jest także kwestia zespołu z Krakowa i 7-zespołowej ligi. Pozostaje trzymać kciuki za to, aby krakowianie otrzymali zielone światło na start w lidze.

Żużel
Fot. Speedway Wanda Kraków
Żużel
Fot. Speedway Kraków//Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *