Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Spartanie podejmują Byki, czyli inauguracja sezonu na Stadionie Olimpijskim. [Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno – [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
fot. Paweł WIlczyński

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Spartanie podejmują Byki, czyli inauguracja sezonu na Stadionie Olimpijskim. [Betard Sparta Wrocław – Fogo Unia Leszno – [ZAPOWIEDŹ]

Już dzisiaj o godzinie 20:30 rozpocznie się jedno z bardziej kultowych spotkań w polskim żużlu. Betard Sparta Wrocław podejmie na Stadionie Olimpijskim Fogo Unię Leszno.

Michelsen i Bewley uratowani. W Pardubicach pojadą z rana

Dla Betard Sparty Wrocław będzie to pierwszy mecz w tegorocznym sezonie. Wszystko za sprawą odwołanego spotkania pierwszej kolejki w Lublinie przez niekorzystną pogodę. Będzie to więc inauguracyjny sprawdzian możliwości tej drużyny, którą typuje się na najwyższym stopniu podium bieżących rozgrywek. Oczy kibiców i ekspertów będą zwrócone przede wszystkim ku powracającemu po rocznym zawieszeniu Łagucie, który już od początku sezonu ukazuje doskonałą formę. Zwyciężył on bowiem Kryterium Asów, a w ostatnio rozegranym sparingu z Enea Falubazem Zielona Góra zdobył jedenaście punktów. 

Szczególną uwagą będzie też Piotr Pawlicki, czyli nowy zawodnik w szeregach Dariusza Śledzia, dla którego nadchodzące spotkanie będzie nie tylko pierwszym w nowych barwach, lecz przeciwko swojej macierzystej drużynie. Jak sam powiedział w wywiadzie dla naszej redakcji, będzie to dla niego mecz inny gatunkowo, jednak skupia się na pojechaniu jak najlepiej dla swojego obecnego klubu.

Fogo Unia Leszno odjechała już swoje zaplanowane spotkanie z Cellfast Wilkami Krosno, które zwyciężyli po zaciętym pojedynku 46:44. Był to bardzo zacięty mecz, a ciosy obu drużyn przeplatały się nawzajem. Fogo Unia stopniowo zmniejszała straty do przeciwnika, by w ostatnim biegu rozstrzygnąć wynik na swoją korzyść.

W drużynie z wielkopolski także mamy dwóch zawodników powracających. Jednym z nich jest Grzegorz Zengota, czyli ulubieniec miłośników czarnego sportu. Po sześciu latach rozbratu z tym klubem w ostatnim meczu zaprezentował się znakomicie, zdobywając dziesięć punktów z bonusem. Po trzech sezonach do Byków powrócił także Bartosz Smektała. Młody Polak na swoim koncie w poprzednim meczu zanotował siedem punktów i dwa bonusy. Oboje byli ważnymi ogniwami podczas historycznych czterech zwycięstw Drużynowych Mistrzostw Polski z rzędu. 

Reklamy

Jak powszechnie wiadomo, spotkania obu tych klubów należą do bardzo emocjonujących. Bez względu na to, czy dana ekipa ma gorszy sezon, zawsze z ogromną ciekawością śledzimy tą potyczkę. Jedynym znakiem zapytania wydaje się być pogoda, której prognozy na piątek nie są zbyt optymistyczne. 

Jak będzie w tym sezonie? Czy Betard Sparta zgodnie z przewidywaniami jest tak mocna, że wysoko zwycięży z Fogo Unią? A może to Byki pokażą swoje rogi i postawią się wrocławianom? 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław:

 • 9. Piotr Pawlicki 
 • 10. Daniel Bewley
 • 11. Artem Łaguta
 • 12. Tai Woffinden
 • 13. Maciej Janowski
 • 14. Mateusz Panicz
 • 15. Bartłomiej Kowalski

Fogo Unia Leszno:

 • 1. Bartosz Smektała 
 • 2. Janusz Kołodziej 
 • 3. Jaimon Lidsey
 • 4. Grzegorz Zengota
 • 5. Chris Holder
 • 6. Damian Ratajczak
 • 7. Hubert Jabłoński 

fot. Paweł WIlczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×