Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Sparta i GKM podały składy na piątkowy mecz

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Jakub Bielak

Best Speedway Tv

Żużel. Sparta i GKM podały składy na piątkowy mecz

W piątek, 26 kwietnia rozpocznie się trzecia runda PGE Ekstraligi w sezonie 2024. Kolejkę otworzy spotkanie we Wrocławiu, gdzie wicemistrzowie Polski podejmą ZOOleszcz GKM Grudziądz. Obie drużyny podały już awizowane składy na to spotkanie.

Dla wrocławian będzie to dopiero drugi mecz w sezonie i zarazem drugi na własnym obiekcie. W minioną niedzielę nie doszło do skutku spotkanie z Tauron Włókniarzem w Częstochowie, a nowy termin tego meczu wypada już po rozegraniu trzeciej kolejki. Grudziądzanie z kolei polegli w 2. serii spotkań w Zielonej Górze z bezpośrednim rywalem w walce o utrzymanie. Na Stadionie Olimpijskim powalczą o pierwsze punkty w sezonie, chociaż powiedzieć, że nie będzie o nie łatwo, to jak nic nie powiedzieć.

Gospodarze nie zmienili ustawienia w stosunku do pierwszego meczu sezonu, jaki pojechali przeciwko Falubazowi Zielona Góra. Wszyscy zawodnicy znaleźli się pod tymi samymi numerami startowymi. Inaczej do tej kwestii podeszli z kolei w Grudziądzu. Z czwartym numerem, uważanym powszechnie za łatwy, pożegnał się Kacper Pludra. W GKM-ie doszli chyba do wniosku, że młody zawodnik na tę chwilę i tak nie wykorzystuje potencjału tego numeru i nie jest w stanie przywozić za swoimi plecami nawet juniorów drużyn przeciwnych. W to miejsce wskoczył Wadim Tarasienko, z kolei 3-kę na 2-kę zamienił Jaimon Lidsey.

Początek meczu we Wrocławiu w piątek, 26 kwietnia o godzinie 18:00. Transmisja na Eleven Sports 1.

Betard Sparta Wrocław

9. Tai Woffinden
10. Daniel Bewley
11. Bartłomiej Kowalski
12. Artiom Łaguta
13. Maciej Janowski
14. Marcel Kowolik
15. Jakub Krawczyk
16.

ZOOleszcz GKM Grudziądz

1. Max Fricke
2. Jaimon Lidsey
3.Kacper Pludra
4. Wadim Tarasienko
5. Jason Doyle
6. Kevin Małkiewicz
7. Kacper Łobodziński
8.
PGE Ekstraligi 2024
Fot. Paweł Wilczyński
350514420 945225930083022 9059904237152277465 n
Fot. Emilia Hamerska-Lengas

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *