Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Sparing w Gnieźnie odwołany. Goście z Gdańska odmówili jazdy.

Żużel
Fot. Start Gniezno Facebook

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Sparing w Gnieźnie odwołany. Goście z Gdańska odmówili jazdy.

Drugie podejście do sparingowego spotkania pomiędzy Ultrapur Startem Gniezno, a Energa Wybrzeżem Gdańsk nie dojdzie do skutku. Tor według gości nie nadawał się do jazdy w czwórkę.

Sparing Ultrapur Start Gniezno – Energa Wybrzeże Gdańsk po raz drugi nie dojdzie do skutku. Najpierw w sobotę 23 marca ze względu na pogodę oraz zły stan toru został przełożony na dzień później. W niedzielę również nie pojadą, ponieważ goście z Gdańska uznali, że tor nie nadaje się do rywalizacji pomimo prac gospodarzy nad nim, by kontrolny pojedynek doszedł do skutku.

– Niestety, uznaliśmy, że pomimo starań gospodarzy, tor nie nadawał się do bezpiecznej jazdy w czterech, zwłaszcza gdy mowa o pierwszym sparingu. Nie zamierzamy niepotrzebnie ryzykować zdrowiem zawodników – przyznał Eryk Jóźwiak dla oficjalnego profilu Energa Wybrzeża Gdańsk w mediach społecznościowych.

Jak poinformował klub z Gdańska na swoich mediach społecznościowych, w kolejnych dniach będą czynione pracę na torze, by niedługo było można odbyć na nim kolejne jazdy w tym roku. Natomiast w Gnieźnie pomimo odwołania test-meczu z Energa Wybrzeżem Gdańsk żużlowcy z pierwszej stolicy Polski wyjechali na swój domowy owal, aby potrenować do nadchodzącego spotkania z Unią Tarnów.

MAAS 120823 78
Fot. Marta Astachow
433139444 834268625409827 1990674324494511330 n
Fot. Start Gniezno Facebook

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *