Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Świetlista Solidarność: Siła i Wsparcie Kibiców dla Patricka Hansena podczas Kontuzji

Patrick Hansen
Fot. Arkadiusz Siwek

Autor: Redakcja

Żużel. Świetlista Solidarność: Siła i Wsparcie Kibiców dla Patricka Hansena podczas Kontuzji

W świetle wydarzeń sportowych jednym z najpiękniejszych zjawisk jest solidarność i wsparcie, jakie kibice potrafią okazać swoim ulubionym zawodnikom, zwłaszcza w trudnych chwilach. Jedną z osób, która otrzymała pomoc od miłośników czarnego sportu, jest Patrick Hansen. Kapitan ROW-u Rybnik podczas meczu ćwierćfinałowego w biegu 3 zaliczył fatalnie wyglądający upadek wraz ze swoim kolegą z pary-Patrykiem Wojdyło. Hansen z urazem kręgosłupa trafił do szpitala, gdzie rozpoczęła się walka o powrót do pełnosprawności.

Pierwsze wiadomości o stanie zdrowia Patricka Hansena, nie były zadowalające. Prezes ROW-u Rybnik- Krzysztof Mrozek w wywiadzie oznajmił, że stan zawodnika był bardzo zły, gdyż podejrzewano poważny uraz kręgosłupa. Kibice z całego świata zdruzgotani wiadomością o problemach zdrowotnych kapitana klubu z górnego śląska wysyłali mnóstwo słów wsparcia i otuchy.

Zaskakująca dla Hansena była ilość wsparcia i otuchy, jaką dostał: – „To była super sprawa, wiadomo tam pierwsze dni w szpitalu, to no miałem telefon, widziałem to wszystko, ale trudno było dla mnie skupić, ale czytałem tego większość i było to ogromne, więcej niż myślałem. Byłem trochę w szoku”.

Kapitan ROW-u przyznał, że zrozumiał jak poważne konsekwencje miał ten wypadek po tym, jakie wsparcie dostawał oraz reakcje kibiców pokazały mu powagę sytuacji:- ” I myślę, że wtedy też jakoś dowiedziałem, że jakoś jest jednak poważne, bo tak jak mówię, nie było jakiś ogromnych bólów, jednak widziałem później ten upadek, widziałem, jak ludzie reagowali i jakaś grubsza sprawa. Tak patrzę na siebie no to tak jak mówię był w miarę okej, jednak widzę, nie rusza się tam stopa, jakoś dziwnie się czuję.”

Hansen sam mówi, że wsparcie od kibiców z całego wpłynęło na niego bardzo dobrze. Zauważył, że społeczeństwo czarnego sportu do dziś wysyła mu wsparcie, otuchę podczas jego walki o powrót na tor oraz czekają na niego. Ma ogromne chęci, żeby powrócić na tor nie tylko dla siebie, ale także dla kibiców: – Wsparcie to było duże i bardzo się cieszę z tego i nawet do dziś widać, że ludzie dalej wspierają, dalej bardzo chcą, żebym ja wrócił. Dzisiaj opublikowaliśmy z ROW Rybnik oficjalne podpisany kontrakt i jest bardzo pozytywna reakcja z tego i bardzo bym chciał nie tylko dla siebie, ale też dla właśnie kibiców”

Historia Patricka Hansena to nie tylko opowieść o jego osobistych zmaganiach z kontuzją, ale również o potędze ludzkiej solidarności i wsparcia. To przykład, jak silne więzi mogą powstać między sportowcem a jego fanami i jak ta relacja może być inspirująca i budująca dla obu stron.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *