Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Członek sztabu Sparty Wrocław opowiedział o swoim podejściu do szkolenia młodzieży

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Członek sztabu Sparty Wrocław opowiedział o swoim podejściu do szkolenia młodzieży

Sławomir Drabik oprócz swojej kariery zawodniczej, trenuje również młodzieżowców. W ostatnich latach jego podopieczni prezentowali się bardzo dobrze, a on sam został jednym z fachowców w tej dziedzinie. O pracy z juniorami opowiedział w podcaście „Mówi się żużel”.

Szkolenie młodych zawodników

„Slammer” od kilku lat zajmuje się szkoleniem młodzieży. Obecnie pełni tę rolę w barwach Sparty Wrocław. Dużą rolę w kształtowaniu go w roli trenera była praca z synem, którym opiekował się od początku. Jak mówił w podcaście Jacka Dreczki, zwraca on uwagę na wiele szczegółów i rozmawia o nich z zawodnikami. Sam również nie nazywa siebie szkoleniowcem.

– Wiadomo, jaka jest młodzież, bardziej telefon niż sport, ale teraz tak, ja nigdy nie byłem trenerem, to taka jest prawda, ale młodego [Maksyma Drabika – przyp.red.] prowadziłem od początku i zrobiłem się takim aptekarzem. Nie wiem, czy jakbym wbił, nie pracując z młodym, czy inaczej bym podchodził do tego, jak każdy szczegół lubię sobie, jak ktoś ma, nie wiem łokieć źle, czy nogę lewą, prawą, to dla mnie to od razu jest sygnał, że chodź, pogadamy. Dam przykład z Magicem. Magic ma na przykład w tym roku 3,3,3 i idę do Magica do boksu, a Magic mówi, o na mnie nic nie masz, a ja mówię tu się pomyliłeś – czas reakcji, a jest monitor. On mówi, o kurczę mać.

Rozmowy z podopiecznymi

Podejście do młodych zawodników jest bardzo ważne. Ich opiekunem powinna być osoba, potrafiąca dotrzeć i porozumieć się z młodzieżowcami. Jak mówi członek sztabu Sparty, wszystko zależy od osoby, jednak kiedy poznaje się swoich podopiecznych, wtedy wie się już, jak porozumieć się z młodymi.

– Każdy jest inny. Z jednym trzeba pożartować, fajny masz tyłek, ksiądz byłby zadowolony i on od razu się luzuje, a wiesz, że drugiemu jakbyś powiedział coś takiego, to się ponapina na ciebie. Wiesz, poznajesz gości i wiesz mniej więcej, jak z kim można rozmawiać.

Fani żużla mogą przesłuchać rozmowy ze Sławomirem Drabikiem, a także z innymi gośćmi Jacka Dreczki, całkowicie za darmo między innymi w serwisie Spotify czy YouTube (link TUTAJ). Gorąco zachęcamy do zapoznania się z podcastem “Mówi się żużel”.

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński
mówi się żużel
Fot. WTS Sparta Wrocław/Facebook

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *