Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Sebastian Szostak komentuje pierwsze domowe spotkanie. Mówi, co było kluczem do sukcesu

żużel
Fot. Anna Kłopocka

Autor: Krzysztof Grzęda

Best Speedway Tv

Żużel. Sebastian Szostak komentuje pierwsze domowe spotkanie. Mówi, co było kluczem do sukcesu

Sebastian Szostak niedzielny mecz może zaliczyć do naprawdę udanych, bowiem w trzech startach zanotował 7 punktów i bonus. Tak skomentował swój występ.

Tydzień wcześniej, podczas spotkania w Bydgoszczy nie zaprezentował się aż tak dobrze, jak w ubiegły weekend. Wtedy m.in przez kontuzje Gleba Czugunowa oglądaliśmy go na torze aż 6 razy i zdobył łącznie 6 punktów. Teraz jednak nastąpiła zdecydowana poprawa, bo jadąc wszystkie swoje programowe starty, miał jedno zwycięstwo oraz dwie „dwójki”, przy czym jedną z bonusem. Zakończył mecz niepokonany przez rywala, ale… nie zdobył kompletu punktów.

Bieg juniorski zakończył się wynikiem 5-0 i z tego powodu zawodnik, który przyjechał na drugiej pozycji, nie otrzymuje punktu bonusowego. Taki wynik mógł sprawić, że wychowanek Ostrovii był brany pod uwagę do ustalania składów na biegi nominowane, ale jak sam przyznaje, nie jest rozczarowany, że odjechał tylko 3 wyścigi.

Myślę, że dobrze, tak naprawdę mecz w Bydgoszczy nie był jakiś zły, bo była walka, wszystkim nam brakowało prędkości, ale to nie ma za dużego wpływu, dzisiejszy mecz był w porządku. Myślę, że komplet jest zawsze w pięciu biegach, troszkę zabrakło w tym biegu juniorskim, mieliśmy, ale ustawienia, ale bieg fajny, bo jechałem cały czas w kontakcie z bratem. Ciężko mi powiedzieć, na pewno fajnie się kończy mecz z takim wynikiem, bo może być zawsze gorzej, ale też i lepiej – tak ocenił swój występ.

Mecz w Ostrowie był zagrożony i dlatego w czwartek wieczorem na torze pojawiła się plandeka, która miała chronić nawierzchnię przed zapowiadanymi opadami deszczu. Spełniła ona swoje zdanie, bo zawody odbyły się bez żadnych przeszkód. – Trenowaliśmy w czwartek przed rozłożeniem plandeki i myślę, że to był identyczny dzisiaj, jak wtedy i fajnie, że udało się go doprowadzić do takiego stanu, bo wiedzieliśmy mniej więcej jakie ustawienia można założyć – zakończył.

Juniorzy
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
380827793 839906411476465 4853960725956704328 n
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *