Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Świetne wieści z Krakowa. Powrót ligowego ścigania coraz bliżej

Żużel
Fot. Speedway Kraków//Facebook

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Świetne wieści z Krakowa. Powrót ligowego ścigania coraz bliżej

Powrót żużla do Krakowa był tematem, który pojawił się w mediach jakiś czas temu. Na chwilę jednak wieści ucichły, ale teraz znowu dowiedzieliśmy się, jak ma się postęp prac nad powrotem speedway’a w Grodzie Kraka. Wiadomości płynące z Małopolski napawają optymizmem.

Plan powrotu żużla do Krakowa

W ostatnich miesiącach powrót żużla do Krakowa wydawał się coraz bliższy. W tym roku poczyniono wiele prac, mających na celu przywrócenie byłej stolicy naszego kraju na żużlową mapę Polski. Plany były bardzo ambitne, jednak w tym roku nie udało się ich zrealizować. Nie oznacza to jednak załamania planów.

Powstanie spółki

Krakowianie poinformowali, że 12 grudnia oficjalnie powstała Spółka Speedway Kraków. Jak dowiedzieliśmy się w poście na Facebooku, we współpracy z władzami miasta powstał podmiot, który ma wystartować w przyszłym sezonie Krajowej Ligi Żużlowej. Sama GKSŻ jest gotowa do współpracy z krakowianami i jest w stanie poczekać do marca, aby drużyna z Krakowa mogła wziąć udział w nadchodzącej kampanii ligowej.

– Dzięki uprzejmości Pana Prezydenta Profesora Jacka Majchrowskiego oraz Pana Prezydenta Profesora Andrzeja Kuliga doszło do spotkania w Pałacu Wielkopolskich, podczas którego zostały szczegółowo omówione problemy trapiące Krakowski żużel . Podjęto również decyzję o założeniu nowego podmiotu, którego celem jest start w Krajowej Lidze Żużlowej w sezonie 2024. Pragniemy podziękować Głównej Komisji Sportu Żużlowego, a w szczególności Panu Przewodniczącemu Ireneuszowi Igielskiemu za otrzymane wsparcie oraz wyrozumiałość w wydłużeniu terminu procesu licencyjnego – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Jest to ogromny przełom w sprawie powortu ligowego ścigania do Krakowa. Teraz w Grodzie Kraka rozpocznie się wyścig z czasem, aby znaleźć sponsorów i skompletować zawodników, a późnej uzyskać licencję na starty w lidze.

w Krakowie
Fot. Żużel Kraków
sportu żużlowego
Fot. Żużel Kraków//Facebook

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *