Przejdź do treści
Aktualności żużlowe

Żużel. Rosjanin odpowiada Wardowi na jego kontrowersyjny wpis

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Rosjanin odpowiada Wardowi na jego kontrowersyjny wpis

W ostatnich dniach w sieci pojawił się wywiad amerykańskiego dziennikarza z Władimirem Putinem. Prezydent Rosji po raz pierwszy od dawna wziął udział w takiej rozmowie, a jego słowa są szeroko komentowane na całym świecie. Zahaczyły one również o świat żużla.

Wcześniej informowaliśmy o tym, że Darcy Ward zdecydował się wstawić tweeta z wywiadem Putina na portalu X. Australijczyk napisał w nim, że zamierza obejrzeć ten wywiad z otwartym umysłem, sugerując, że świat popycha nas w jedną stronę. Tym samym wywołał on ogromną dyskusję, a pod jego wpisem emocjonalnie zareagowali zwłaszcza Polacy, którzy nie pozostawili suchej nitki na żużlowcu, którego karierę zakończył poważny upadek w Zielonej Górze.

Gleb Czugunow odpowiada

Na słowa Warda zareagował również inny przedstawiciel środowiska żużlowego – Gleb Czugunow. Nowy zawodnik Arged Malesy Ostrów już w przeszłości pokazywał swoje negatywne podejście do rządów Władimira Putina w jego ojczyźnie.

– Darcy, Mogę Ci pokazać, jak żyją ludzie w Rosji, żeby otworzyć Twój umysł nawet jeszcze bardziej – napisał 24-latek.

Bez wątpienia Czugunow zareagował na wpis byłego zawodnika równie negatywnie jak zdecydowana większość komentujących. Ciekawe jest jednak to, że Darcy Ward nie usunął swojego wpisu, mimo że od jego publikacji minęło już sporo czasu.

W samym wywiadzie pojawiło się wiele błędnych informacji historycznych związanych z Polską, jak to, że rzekomo Polska kolaborowała z Niemcami podczas II Wojny Światowej i sami zmusili przywódcę III Rzeszy do tego, aby zaatakował nasze ziemie w 1939 roku. Prócz tego pojawiły się typowe zagrywki propagandowe. Prezydent Rosji wspominał, że na Ukrainie zostały utworzone bazy NATO czy to, że w 2014 roku Rosjanie musieli obronić Krym przed zagrożeniem. Takie wypowiedzi Władimira Putina nie spotkały się z żadną kontrą ze strony dziennikarza, a sam wywiad został potraktowany jako platforma do głoszenia swoich tez dla rosyjskiego polityka.

żużel
fot. Paweł Wilczyński
Gleb Czugunow
fot. Emilia Hamerska – Lengas

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *