Przejdź do treści
Aktualności

Darcy Ward pozytywnie o wywiadzie z Władimirem Putinem. Ostra reakcja polskich kibiców oraz dziennikarza Canal+

Darcy Ward
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Darcy Ward pozytywnie o wywiadzie z Władimirem Putinem. Ostra reakcja polskich kibiców oraz dziennikarza Canal+

W ostatnich dniach bardzo głośnym echem odbił się wywiad amerykańskiego dziennikarza Tuckera Carlsona z Władimirem Putinem. Rozmowa była komentowana przez wiele osobistości z różnych dziedzin. Wśród wygłaszających swoje opinie nie zabrakło również przedstawicieli świata sportu i samego sportu żużlowego. Pozytywnie do niego odniósł się Darcy Ward, co nie spodobało się wielu osobom.

Wywiad Władimira Putina

W samym wywiadzie pojawiło się wiele błędnych informacji historycznych związanych z Polską, jak to, że rzekomo Polska kolaborowała z Niemcami podczas II Wojny Światowej i sami zmusili przywódcę III Rzeszy do tego, aby zaatakował nasze ziemie w 1939 roku. Prócz tego pojawiły się typowe zagrywki propagandowe. Prezydent Rosji wspominał, że na Ukrainie zostały utworzone bazy NATO czy to, że w 2014 roku Rosjanie musieli obronić Krym przed zagrożeniem. Takie wypowiedzi Władimira Putina nie spotkały się z żadną kontrą ze strony dziennikarza, a sam wywiad został potraktowany jako platforma do głoszenia swoich tez dla rosyjskiego polityka.

Słowa Władimira Putina, a także inne informacje podawane przez stronę rosyjską są częścią ciągle trwającej wojny informacyjnej i propagandą Kremla, więc należy do nich podchodzić z dużym dystansem, gdyż jak przy wyżej wymienionych przypadkach nie mają one wiele wspólnego z prawdą. Kłamstwa prezydenta Rosji przedstawiło również polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które opublikowało listę kłamstw Putina

Komentarz byłego mistrza świata juniorów

Z tego też powodu pojawiało się wiele osób, które komentowało rozmowę z Putinem. Jedną z nich był Darcy Ward, doskonale znany wszystkim były żużlowiec. Australijczyk ku zaskoczeniu wielu pozytywnie odniósł się do samego wywiadu, publikując wpis w serwisie X.

– Mam zamiar obejrzeć ten wywiad z otwartym umysłem na świat, w którym żyjemy, z jedną stroną popychającą nas bez końca – napisał Ward w serwisie X.

Ostra reakcja Roberta Sitnickiego

Słowa Darcy’ego Warda nie obyło się bez reakcji polskich kibiców, którzy wyrazili swoje oburzenie zachowaniem Australijczyka, gdyż w samym wywiadzie były momenty, w których Putin mówił nieprawdziwe informacje o Polsce wymienione wyżej. Do wpisu byłego mistrza świata juniorów odniósł się również dziennikarz Canal+ Robert Sitnicki, który nie szczędził słów krytyki względem tego, co napisał Ward.

żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *