Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Rewanż w Zielonej Górze. Ponownie będzie pogrom Falubazu nad Wybrzeżem? [ZAPOWIEDŹ]

Finał
fot. Marta Astachow

Autor: Norbert Giżyński

Żużel. Rewanż w Zielonej Górze. Ponownie będzie pogrom Falubazu nad Wybrzeżem? [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą sobotę (26 sierpnia) poznamy półfinalistów tegorocznej 1. Ligi Żużlowej. W tym dniu w jednym z rewanżowych spotkań fazy ćwierćfinałowej Enea Falubaz Zielona Góra podejmie u siebie gdańskie Zdunek Wybrzeże. Starcie to rozpocznie się o godzinie 16.30.

Czy Ostrovia jest w stanie odrobić straty? Arged Malesa Ostrów Wielkopolski – KS ROW Rybnik [Zapowiedź]

W pierwszej potyczce, która miała miejsce sześć dni wcześniej na Pomorzu, niespodziewanie padł rezultat 60:30 dla zielonogórzan. Ekipa z Winnego Grodu czuła się na gdańskim owalu jak ryba wodzie, nie miała w zasadzie słabego ogniwa w swoich szeregach. Z kolei ówcześni gospodarze w żaden sposób nie potrafili odnaleźć się w tej konfrontacji. Świadczyć o tym najlepiej fakt, że nikt z zawodników Wybrzeża nie wywalczył dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Tym samym drużyna z „Myszką Miki” w godle typowana jest jako pewny pretendent do awansu do półfinału drugiego szczebla ligowych rozgrywek. Z pewnością jednak przyjezdni znad morza nie zamierzają powiedzieć ostatniego słowa. Spróbują zatem nawiązać jeszcze walkę z wyżej notowanym rywalem.

O dobry wynik gdańszczan na pewno postarają się Keynan Rew i Mads Hansen, którzy w poprzednim meczu na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego byli najjaśniejszymi postaciami swojego zespołu. Obydwaj zresztą imponują w tym roku swoimi jazdami. Nie bez powodu uznawani są za objawienia zaplecza PGE Ekstraligi. Kibice z Trójmiasta liczą również na przyzwoity rezultat Daniela Kaczmarka.

Goście pojadą jednak w osłabieniu. Wybrzeże obecnie przeżywa braki kadrowe. Kontuzjowany jest bowiem Nicolai Klindt. Mało tego 23 sierpnia Polski Związek Motorowy, na wniosek Norberta Kościucha, rozwiązał jego umowę z „czerwono-biało-niebieskim” klubem.

Jeśli chodzi o team miejscowych, przystąpią oni do tej batalii w najmocniejszym zestawieniu. Sobotnie zawody mogą być ważne dla Rasmusa Jensena. Rajder ten otrzymał niedawno dziką kartę na Grand Prix Danii, które odbędzie w Vojens 16 września. 29-latek będzie chciał więc udowodnić, że w pełni zasłużył na tę nagrodę ze strony organizatorów Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Czy znów będziemy świadkami totalnej dominacji Enea Falubazu? Zobaczymy.

Enea Falubaz Zielona Góra:
9. Przemysław Pawlicki
10. Rasmus Jensen
11. Rohan Tungate
12. Luke Bekcer
13. Krzysztof Buczkowski
14. Maksym Borowiak
15. Michał Curzytek
16.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
1. Daniel Kaczmarek
2. Michael Jepsen Jensen
3. Seweryn Orgacki
4. Keynan Rew
5. Mads Hansen
6. Bartosz Tyburski
7. Miłosz Wysocki
8.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *