Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Przygotowania Andersa Thomsena do sezonu, zmiana mechanika i rehabilitacja ręki

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Redakcja

Żużel. Przygotowania Andersa Thomsena do sezonu, zmiana mechanika i rehabilitacja ręki

Rozmawiając o nadchodzącym sezonie, jedno z ważniejszych pytań dotyczyło planowanych zmian. „Nie będę wprowadzał zbyt wielu zmian w motocyklach. Uważam, że miałem dobry sprzęt w tym roku. Oczywiście, będziemy pracować nad silnikami”, wyjaśnił Anders Thomsen dla Tygodnika Żużlowego.

W kontekście przygotowań do sezonu, ważne jest też przygotowanie fizyczne. „Mój okres międzysezonowy rozpoczął się nieco wcześniej niż u innych. Dużo czasu poświęciliśmy mojej ręce. Chodziłem na rehabilitację cztery-pięć razy w tygodniu, żeby być gotowym na sezon”, podkreślił.

Pytania o ewentualne ślady kontuzji nie mogło również zabraknąć. „Wróciłem do biegania i siłowni. Wciąż pracujemy nad ręką, ale już teraz czuję się dobrze i będę bardziej niż gotowy na start sezonu”, dodał.

Na koniec, pytano również o treningi na motocrossie. „Od motocrossu trzymam się z daleka, bo zawsze zaliczam jakieś gleby. Jeżdżę na torze motocrossowym na Pit-Bike’u. Zasada jest identyczna, ale maszyna mniejsza, więc jak upadasz, to nie boli tak bardzo”, wyjaśnił Thomsen.

Oczekiwania na nadchodzący sezon są duże, a wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnych wydarzeń organizowanych przez Stal. Na cały wywiad Andersa Thomsena zapraszamy do najnowszego numeru Tygodnika Żużlowego.

20230630 DSC06740
Fot. Kazimierz Kożuch
20230630 DSC06775
Fot. Kazimierz Kożuch

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *