Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Przełamanie Wilków Krosno! Gdańszczanie jedną nogą w drugiej lidze [RELACJA]

Wilków Krosno
Fot. Dawid Pojnar

Autor: Marcin Boroch

Żużel. Przełamanie Wilków Krosno! Gdańszczanie jedną nogą w drugiej lidze [RELACJA]

Cellfast Wilki Krosno nie dały największych szans ekipie gdańskiego Wybrzeża, pokonując ich w 8. kolejce Metalkas 2. Ekstraligi 57:33. Krośnianie tym samym przełamali passę trzech kolejnych porażek, zgarniając trzy oczka do ligowej tabeli. Gdańszczanie z kolei z dorobkiem jednego punktu wciąż zamykają stawkę.

Wszystko rozpoczęło się do podziału punktów. Trzy oczka zgarnął Niels Kristian Iversen, lecz tuż za nimi na mecie zameldował się duet gospodarzy — Kenneth Bjerre i Patryk Wojdyło. Chwilę później Wilki zadały dwa mocne ciosy. Najpierw formacja juniorska zwyciężyła 5:1, a później takim samym wynikiem zakończyła się trzecia gonitwa, w której Vaclav Milik i Norbert Krakowiak pokonali Kasprzaka i Tondera, stąd też odskoczyli na dystans ośmiu oczek.

Trzy kolejne wyścigi kończyły się remisami. Przełamanie nastąpiło w 7. biegu, gdzie Kennetha Bjerre i Jonasa Seiferta-Salka rozdzielił Krzysztof Kasprzak. W następnym wyścigu gdańszczanie po raz pierwszy w tym spotkaniu zdołali wygrać drużynowo. Dobrze dysponowany Niels Kristian Iversen pokonał Milika, a Tom Brennan poradził sobie z młodzieżowcem — Piotrem Świerczem.

Po tym Wilki drugi raz zadali podwójny cios. Najpierw Seifert-Salk i Bjerre podwójnie pokonali Iversena i Klindta, a wynik kolegów z drużyny powtórzyli chwilę później Patryk Wojdyło do spółki z Norbertem Krakowiak. Krośnianie przez to odskoczyli na dystans 16 punktów – 38:22. Wszystko było już jasne po 12. gonitwie, gdzie ponownie drużynowo wygrali krośnianie. Najszybszy okazał się Patryk Wojdyło, a z Bartoszem Głogowskim poradził sobie Szymon Bańbur, zapewniając tym samym komplet oczek nad aktualnym outsiderem ligi. Tym samym Wilki przełamali passę trzech kolejnych porażek. Zespół z województwa podkarpackiego przed biegami nominowanymi prowadzili 50:28.

W 14. wyścigu przez półtora okrążenia na prowadzeniu jechał dość niespodzianie Miłosz Wysocki. Junior z Gdańska stracił jednak na dystansie dwie pozycje, a krośnianie kolejny raz zwyciężyli 5:1. Na otarcie łez gdańszczanie dopiero drugi raz wygrali drużynowo na zakończenie spotkania, przegrywając ostatecznie 33:57, pozostając w dalszym ciągu z jednym oczkiem w ligowej tabeli

Cellfast Wilki Krosno: 57

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
9Kenneth Bjerre232+11+12+110+3
10Jonas Seifert-Salk3132+1211+1
11Patryk Wojdyło1+10337+1
12Norbert Krakowiak2+132+12312+2
13Vaclav Milik31+12309+1
14Piotr Świercz2+1002+1
15Szymon Bańbur3215
16Jakub WieszczakNS

Energa Wybrzeże Gdańsk: 33

NrNazwiskoIIIIIIIVVXIVXVRazem
1Nicolai Klindt030317
2Mateusz Tonder000
3Niels Kristian Iversen32311313
4Bartosz Tyburski0
5Krzysztof Kasprzak121D4
6Miłosz Wysocki120014
7Bartosz Głogowski000
8Tom Brennan1+11+11025+2
5007ed4a ed05 45e3 b840 d744a35a7082
Fot. Dawid Pojnar
Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno//Facebook

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *