Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Problemów z torem w Gdańsku ciąg dalszy. Zawody młodzieżowe zostały przerwane

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Problemów z torem w Gdańsku ciąg dalszy. Zawody młodzieżowe zostały przerwane

Tor w Gdańsku w ostatnim czasie stał się jednym z głośnych tematów po tym, jak zaczął on sprawiać problemy. Tak było jeszcze przed rozpoczęciem sezonu ligowego, ale wydawało się, że sytuacja została rozwiązana. Tak się jednak nie stało, a niedawno znów pojawił się problem. W środę sędzia zawodów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów odbywających się na gdańskim owalu przerwał zawody ze względu na pogarszający się stan nawierzchni.

Problem z torem na stadionie Wybrzeża pojawił się przy okazji zaplanowanego na 6 kwietnia Memoriału Henryka Żyto. Turniej nie odbył się w pierwotnym terminie ze względu na stan nawierzchni po opadach deszczu. Klub wtedy podjął decyzję o przełożeniu zawodów o 24 godziny, a jeszcze tego samego dnia prowadzili oni prace, które doprowadziły owal do stanu regulaminowego. Nazajutrz memoriał się jednak nie odbył. Powodem tego było pojawienie się błotnistej mazi na pierwszym łuku. Uniemożliwiała ona bezpieczne przeprowadzenie zawodów.

Energa Wybrzeże Gdańsk taki stan rzeczy tłumaczyło zimową budową odwodnienia liniowego na torze. W wyniku tych prac najgorzej ucierpiał ten fragment toru. Gdańszczanie, konsultując się z Główną Komisją Sportu Żużlowego, starało się zrobić wszystko, by stan nawierzchni uległ poprawie. Wydawało się, że wszystko będzie dobrze, gdyż podczas inauguracji sezonu Metalkas 2. Ekstraligi, kiedy gdańszczanie podejmowali Cellfast Wilki Krosno, nie zobaczyliśmy problemów z miejscowym torem. W kolejnym spotkaniu na własnym torze z Abramczyk Polonią Bydgoszcz również nie było komplikacji z samym torem, a spotkanie zostało przerwane po ośmiu biegach przez padający deszcz.

Niespodziewanie jednak problem z torem powrócił, a cztery dni po meczu z bydgoszczanami nie odbyła się runda eliminacyjna Indywidualnych Mistrzostw Polski. Powodem odwołania zawodów również był stan nawierzchni na pierwszym łuku. Druga próba rozegrania turnieju odbyła się tydzień później, a zawody zgodnie z planem się odbyły. Niestety demony związane z poprzednimi wydarzeniami wróciły w Gdańsku w środę. Wtedy to runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów została przerwana po 12 wyścigach. Powodem takiej decyzji sędziego zawodów był pogarszający się stan toru.

Problem z nawierzchnią na gdańskim torze powraca więc co jakiś czas w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że bez żadnych komplikacji obędzie się przy zbliżającym się trzecim spotkaniu Energa Wybrzeża Gdańsk na swoim stadionie. W najbliższą niedzielę gdańszczanie zmierzą się z H.Skrzydlewska Orłem Łódź i na pewno będą chcieli pokonać drużynę przyjezdnych. Z całą pewnością miejscowi, a także wyznaczony na ten mecz komisarz toru Przemysław Brucheiser dołożą wszelkich starań, by problemy nie pojawiły się przy niedzielnym starciu.

żużel
Fot. Energa Wybrzeże Gdańsk/Facebook
438159893 7755478227823479 1872025426908147163 n
Fot. Łukasz Wilk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×