Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Poznaliśmy zestawienia drużyn z Gniezna oraz Gdańska na dzisiejszy sparing

Żużel
Fot. Roman Biliński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Poznaliśmy zestawienia drużyn z Gniezna oraz Gdańska na dzisiejszy sparing

W niedzielę 24 marca odbędzie się sparingowe spotkanie pomiędzy Ultrapur Startem Gniezno, a Energa Wybrzeże Gdańsk. Obie drużyny podały swoje składy na ten pojedynek kontrolny.

Początkowo spotkanie miało się odbyć w sobotę 23 marca, a dzień później z Ultrapur Startem Gniezno miała się zmierzyć drużyna Cellfast Wilków Krosno. Ze względu na prognozowane opady oraz stan toru sobotni test-mecz został przełożony na niedzielę 24 marca na godzinę 15:00, natomiast kontrolny pojedynek z Wilkami nie odbędzie się.

W ekipie gości w składzie awizowanym brakuje Nielsa Kristiana Iversena, którego zastąpi dobrze znany gnieźnieńskiej publiczności Adrian Gała. Wychowanek Startu ma tzw. kontrakt warszawski w Gdańsku, ale wykorzystując swoją jutrzejszą szansę, może przyczynić się do pełnoprawnego kontraktu, który umożliwi mu jazdę w rozgrywkach ligowych.

Trener gospodarzy Tomasz Fajfer ma do dyspozycji całą drużynę, jednak w zestawieniu brakuje dwóch żużlowców, czyli Kyle’a Howarth’a oraz młodzieżowca Patryka Budniaka, którzy byli awizowani do pojedynku z Cellfast Wilkami Krosno, więc nie wykluczone, że pojawią się w niedzielnym spotkaniu z Energa Wybrzeżem Gdańsk.

Już za tydzień 31 marca Ultrapur Start Gniezno zainauguruje sezon w ramach Krajowej Ligi Żużlowej spotkaniem z zespołem Unii Tarnów. „Jaskółki” pomimo problemów z głównym sponsorem klubu przystąpią do rozgrywek i właśnie w pierwszej kolejce zmierzą się z drużyną z pierwszej stolicy Polski. Spotkanie to jako jedyne w tej rundzie będzie transmitowane w telewizji.


Energa Wybrzeże Gdańsk

1. Krzysztof Kasprzak
2. Mateusz Tonder
3. Tom Brennan
4. Nicolai Klindt
5. Adrian Gała
6. Miłosz Wysocki
7. Bartosz Tyburski

Ultrapur Start Gniezno

9. Hubert Łęgowik
10. Casper Henriksson
11. Kacper Gomólski
12. Kevin Woelbert
13. Sam Masters
14. Mikołaj Czapla
15. Jędrzej Chmura

Żużel
Fot. Sonia Kaps
Żużel
Fot. Roman Biliński

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *