Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Żużel. Poznaliśmy składy na piątkowy finał SON2 w Rydze

Żużel
Fot. Paweł WIlczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Poznaliśmy składy na piątkowy finał SON2 w Rydze

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa FIM przekazała oficjalne składy na finał Speedway of Nations 2, który odbędzie się w piątek w Rydze. Będzie to druga edycja tej imprezy, przed rokiem w duńskim Vojens Polacy wygrali i stali się najlepszą młodzieżową drużyną na świecie.

Przepis o zawodniku U-24 powinien trafić do kosza? Jest jedno rozwiązanie, które może go uratować!

Biało-czerwoni do obrony złota przystąpi w prawie niezmienionym składzie względem zeszłego roku, zabraknie tylko Jakuba Miśkowiaka, który skończył już wiek juniora. W składzie naszej reprezentacji pojadą Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski i Wiktor Przyjemski, a wyżej wymieniona trójka jest murowanym kandydatem do zwycięstwa i powtórzenia sukcesu z poprzedniego sezonu.

Wśród rywali reprezentacji Polski faworytami do podium wydają się być gospodarze, Łotysze w składzie zgłosili Francisa Gustsa, będącego jednym z lepszych zawodników w całej stawce mimo tegorocznych kontuzji, oraz dwójkę z Lokomotivu Daugavpils: Richardsa Ansviesulisa i Ernestsa Matjusonoksa, którzy dobrze prezentują się w rozgrywkach Drugiej Ligi Żużlowej.

Mocni będą również Duńczycy z Emilem Breumem, który jest wysoko w klasyfikacji SGP2, jako liderem oraz Esbenem Hjerrlidem i Jesperem Knudsen, a także Australijczycy z świetnym Keynanem Rew, a także Jamsem Pearsonem i Tate Zischke, którzy na codzień trenują w barwach Fogo Unii Leszno.

Do walki mogą również włączyć się Niemcy, za sprawą duetu z Landshut Devils, czyli Noricka Blodorna i Erika Bachbauera, oraz rezerwowego Patricka Hyjka. Nasi zachodni sąsiedzi mogą okazać się czarnym koniem turnieju, jeśli tylko dyspozycja dnia dwójki z Landshut na to pzowoli. Natomiast Czesi i Brytyjczycy wydają się nieco odstawać od czołówki.

Zaskoczeniem jest brak nominacji dla Szwedów, którzy nie pojadą w piątkowym turnieju w Rydze, a przecież mają w swoim kraju paru dobrych młodzieżowców, którzy mogliby pozwolić Szwedom walczyć o podium w całej imprezie, mowa tutaj między innymi o Philipie Hellstromie-Bangsu i Casperze Henrikssonie.

Składy na Speedway of Nations 2 w Rydze 13.08.2023 godz. 17:00

A. Wielka Brytania

1. Anders Rowe

2. Daniel Gilkes

3. Drew Kemp

Menadżer: Neil Vatcher

B. Czechy

1. Petr Chlupac

2. Daniel Klima

3. Jaroslav Vanicek

Menadżer: Zdenek Schneiderwind

C. Australia

1. Keynan Rew

2. James Pearson

3. Tate Zischke

Menadżer: Mark Lemon

D. Dania

1. Emil Breum

2. Esben Hjerrlid

3. Jesper Knudsen

Menadżer: Henrik Moller

E. Polska

1. Mateusz Cierniak

2. Bartłomiej Kowalski

3. Wiktor Przyjemski

Menadżer: Rafał Dobrucki

F. Łotwa

1. Francis Gusts

2. Richards Ansviesulis

3. Ernests Matjusonoks

Menadżer: Nikolajs Kokins

G. Niemcy

1. Norick Blodorn

2. Emil Bachbauer

3. Patrick Hyjek

Menadżer: Sascha Dorner

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *