Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Znamy awizowane składy na starcie GKM-u Grudziądz z mistrzem Polski

Żużel. Znamy awizowane składy na starcie GKM-u Grudziądz z mistrzem Polski
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Znamy awizowane składy na starcie GKM-u Grudziądz z mistrzem Polski

Nadchodząca niedziela będzie pełna rywalizacji ligowej na najwyższym światowym poziomie. Czekają nas bowiem kolejne dwa mecze pierwszej kolejki PGE Ekstraligi, która rozpocznie na dobre sezon żużlowy 2024. Najpierw środowisko żużlowe oczy skieruje na stadion w Grudziądzu. Tam miejscowy ZOOLESZCZ GKM podejmie aktualnego Drużynowego Mistrza Polski, ORLEN OIL Motor Lublin. Znane są już awizowane składy na to spotkanie.

Motor Lublin do Grudziądza przyjedzie jako faworyt nie tylko niedzielnego meczu, lecz również całej PGE Ekstraligi. Lublinianie będą chcieli udowodnić i pokazać wszystkim moc, jaka drzemie w ich drużynie. Menadżer „Koziołków” Jacek Ziółkowski w awizowanym składzie wystawił wszystkie swoje najlepsze armaty. Na pewno wielu kibiców będzie skupiać swoją uwagę na Wiktorze Przyjemskim. Dla 18-latka będzie to debiut w najlepszej lidze świata.

Z kolei GKM Grudziądz powalczy o sprawienie ogromnej niespodzianki, jaką byłoby pokonanie głównego kandydata do kolejnego zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski. Wiele mówiło się o tym, że grudziądzanie mają wiele do poprawy po okresie meczów towarzyskich, na co na pewno wykorzystali ostatnie dni przygotowań. W niedzielnym spotkaniu podobnie do lublinian wystąpią oni w najlepszym możliwym zestawieniu.

Spotkanie pomiędzy ZOOLESZCZ GKM-em Grudziądz a ORLEN OIL Motorem Lublin zaplanowano na niedzielę godzinę 16:30. Transmisja z tego meczu będzie dostępna na antenie Canal+ Sport oraz w serwisie Canal+ Online.

Awizowane składy:

ORLEN OIL Motor Lublin

1. Dominik Kubera

2. Jack Holder

3. Fredrik Lindgren

4. Mateusz Cierniak

5. Bartosz Zmarzlik

6. Wiktor Przyjemski

7. Bartosz Bańbor

8.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

9. Max Fricke

10. Kacper Pludra

11. Jaimon Lidsey

12. Vadim Tarasienko

13. Jason Doyle

14. Kacper Łobodziński

15. Kevin Małkiewicz

16.

Żużel
Fot. Łukasz Wilk
434854675 7632760466761923 4204156156178332564 n
Fot. Łukasz Wilk

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *