Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Poznaliśmy pierwsze plany sparingowe ekstraligowców!

Włókniarz Częstochowa
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Poznaliśmy pierwsze plany sparingowe ekstraligowców!

Choć do rozpoczęcia sezonu jeszcze kawał czasu kluby już prowadzą rozmowy między sobą w sprawie przedsezonowych sparingów. Niektórzy ekstraligowcy mają już w pełni lub w części gotowe plany i pochwalili się nimi w mediach społecznościowych.

Intensywne przygotowania Włókniarza

Tauron Włókniarz Częstochowa ogłosił raczej już pełny plan przedsezonowych sparingów. Zaplanowanych pojedynków jest bowiem aż sześć, więc częstochowianie raczej nie będą sobie dokładać kolejnych spotkań. Biało-zieloni rozpoczną próbne jazdy od dwumeczu z ROW-em Rybnik. Najpierw drużyny z województwa śląskiego zmierzą się pod Jasną Góra 23 marca, a na drugi dzień przejadą do Rybnika.

Podopieczni Janusza Ślączki następnie będą mieli tydzień przerwy, by potem odjechać jeszcze dwa dwumecze. Rozpoczną od podjęcie na własnym torze kolejnego przedstawiciela Speedway 2. Ekstraligi – Arged Malesy Ostrów, następnie dzień po dniu zmierzą się w dwumeczu z Falubazem Zielona Góra, by zamknąć cały okres sparingowy wyjazdem do Ostrowa na dwa dni przed planowanym startem PGE Ekstraligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Falubaz zmierzy się z dwoma silnymi rywalami

W Zielonej Górze na razie ogłosili dwójkę sparingpartnerów. Jak już dowiedzieliśmy się z planów Włókniarza, 6 oraz 7 kwietnia odbędą się mecze zielonogórsko-częstochowskie. Beniaminek PGE Ekstraligi rozpocznie próbne jazdy dwa tygodnie wcześniej starciami z toruńskim Apatorem. Na 23 marca zaplanowany jest mecz w Zielonej Górze, a nazajutrz rewanż w Toruniu.

Pogoda może pokrzyżować plany

Plany sparingowe w żużlu jak zwykle mogą jednak zostać zniweczone przez pogodę. Wiemy dobrze, jak wygląda sytuacja pod tym względem na przełomie marca i kwietnia w naszym kraju. Z reguły próbne jazdy zaplanowane przez kluby w znacznej części muszą być przekładane, bądź nawet odwoływane. Nikomu oczywiście nie jest to na rękę, bo zawodnicy chcą mieć jak najwięcej jazdy przed startem rozgrywek.

Wlokniarz 2022
Fot. Paweł Wilczyński
Falubaz sparingi
Fot. Marta Astachow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *