Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Powstanie film o legendzie?! Wybitny żużlowiec Per Jonsson

Apator Toruń
fot. Michał Szmyd/Speedway Canvas

Autor: Redakcja

Żużel. Powstanie film o legendzie?! Wybitny żużlowiec Per Jonsson

Planowany film dokumentalny o życiu i karierze Per Jonssona, legendarnego żużlowca, zapowiada się jako inspirująca podróż przez wyjątkowe przeżycia sportowe i osobiste wyzwania. Produkcja, w którą zaangażowana jest firma One Sport, już rozpoczęła swoje prace, a nagrania w Szwecji dostarczyły niezwykłych historii i emocji.

Nie jest to typowy film o sporcie – to opowieść o wytrwałości, determinacji i niezłomnej postawie. Jak wspomina Jacek Gajewski, były menedżer drużyny z Torunia i bliski przyjaciel Jonssona, film ma być nie tylko pochwałą jego sportowych osiągnięć, lecz także mądrym przesłaniem, szczególnie dla młodego pokolenia.

„Per ma ogromne doświadczenie życiowe, borykał się z problemami, które dla przeciętnego człowieka są nie do wyobrażenia, a mimo to nieustannie podnosił się i szedł do przodu. Warto o nim pamiętać”, podkreśla Gajewski dla pomorska.pl

Pomysł na film pojawił się spontanicznie podczas wizyty Gajewskiego w Szwecji. Pierwotnie wyjazd miał służyć nagraniom promocyjnym przed tegoroczną edycją Speedway Euro Championship, ale po rozmowie z Jonssonem zespół z One Sport zdecydował się na nagranie pełnometrażowego dokumentu.

„Chłopaki siedzieli z otwartymi ustami i słuchali niesamowitych historii”, wspomina Gajewski dla pomorska.pl

Film ma ukazać zarówno sportową pasję Jonssona, jak i jego osobiste wyzwania, zwłaszcza związane z ostatnim rokiem, który był dla niego szczególnie trudny ze względu na problemy zdrowotne i operację. Jednakże, jego niezłomna postawa nadal jest inspiracją dla wielu. Premiera filmu może być wyjątkowym prezentem dla fanów Jonssona, których urodziny obchodzi właśnie 21 marca.

Juniorzy Apatora
fot. Kazimierz Kożuch
Prezes Apatora
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *