Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Powrócił na tor po kontuzji. Opowiada o odczuciach po pierwszych treningach

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Powrócił na tor po kontuzji. Opowiada o odczuciach po pierwszych treningach

Tobiasz Musielak poprzedni sezon zakończył bardzo pechowo, bowiem podczas półfinałowego meczu w Zielonej Górze upadł na tor, w wyniku czego złamał kość piszczelową. Była to bardzo poważna kontuzja, która wykluczyła go z jazdy do końca kampanii, a także wpłynęła na jego zimowe przygotowania. Teraz przed startem tegorocznych rozgrywek Tobiasz powrócił na tor. Zawodnik Arged Malesy Ostrów o swoim samopoczuciu opowiedział w wywiadzie dla portalu infostrow.pl.

Miał obawy przed wyjazdem na tor

Aktualnie wiele drużyn wyjeżdża już na treningi na torze, szlifując formę przed nadchodzącym sezonem. Na motocykl pierwszy raz po kontuzji usiadł również Tobiasz Musielak, który ma za sobą jazdy w Lesznie i Ostrowie. 30-latek stwierdził, że obawiał się tego, jak przebiegnie jego powrót do jazdy, jednak pozytywnie zaskoczyło go to, co odczuł podczas pierwszych treningów.

– Miałem trochę obaw, jak będzie wyglądał mój powrót na tor. Myślę jednak, że jest całkiem w porządku. Lada dzień zaczynam zawody w Anglii i będzie okazja, by się rozjeździć. W sobotę sporo potrenowałem w Lesznie. W Ostrowie warunki torowe wymagają trochę czasu, a nawierzchnia potrzebuje przede wszystkim słońca i dobrej pogody – mówił w rozmowie z infostrow.pl Tobiasz Musielak.

Tobiasz Musielak nadal odczuwa skutki kontuzji

Wychowanek leszczyńskiej Unii ma za sobą bardzo wymagającą zimę. Wszystko przez to, że ciężka kontuzja lewej nogi znacząco wpłynęła na jego przygotowania do tegorocznych zmagań. Popularny „Tofeek” musiał zmienić wypracowany przez siebie sposób szykowania się do sezonu. Nadal nie wykonuje on niektórych czynności, by nie narażać kości na obciążenie.

– Kontuzja była uciążliwa. Na motocyklu jest całkiem dobrze. Co prawda jeszcze nie biegam i nie skaczę, by nie obciążać tej kości. Musiałem też przez to diametralnie zmienić wypracowany wcześniej przez lata system przygotowań. Myślę, że i tak wykonaliśmy z fizjoterapeutami i trenerami kawał ciężkiej pracy, bo nie pamiętam, kiedy tak długo i tak często bywałem na siłowni i w sali u fizjoterapeuty. To była ciężka zima – stwierdził w rozmowie z regionalnym portalem.

Na pierwsze ściganie krajowemu liderowi Arged Malesy Ostrów nie przyjdzie długo czekać, gdyż już dzisiaj wystąpi on w Wielkiej Brytanii, gdzie sezonu żużlowy właśnie się rozpoczyna. Później czekają go jeszcze sparingi ze swoją polską ekipą, a sezon Metalkas 2. Ekstraligi ostrowianie z Musielakiem w składzie rozpoczną 14 kwietnia, kiedy na wyjeździe pojadą z innym kandydatem do awansu Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

431181243 809315877901582 389662771658708617 n
Fot. Czarny Productions
2024 04 10 trening niedziela 283 1710150552 0552
Fot. Anna Kłopocka

Dołącz do nas na Facebooku! – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *