Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Może być czołową postacią ligi, ale potrzebne są pieniądze na jego kontrakt

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Może być czołową postacią ligi, ale potrzebne są pieniądze na jego kontrakt

Kolejarz Opole nie stworzył zbyt konkurencyjnego składu na sezon 2024 w Krajowej Lidze Żużlowej. Z klubu odeszli dwaj liderzy: Oskar Polis oraz Adam Ellis, a następców próżno szukać w kadrze. Takim może być Paweł Miesiąc. Doświadczony zawodnik ma póki co jednak podpisaną tylko umowę „warszawską”.

Czekają na sponsora

Jest jednak jasny komunikat ze strony klubu, że ta sytuacja ma ulec zmianie. Jak czytamy na polskizuzel.pl klub czeka tylko na pieniądze od sponsora, które pozwolą na ustalenie warunków oraz podpisanie pełnoprawnej umowy z Miesiącem. Przypomnijmy, że klub rozstał się z firmą Bedmet, która do tej pory była sponsorem tytularnym. W Opolu mają jednak sporo czasu, ponieważ do rozpoczęcia sezonu „Łełek” i tak zapewne nie będzie rozglądał się za innym klubem. Kolejarz jest zatem w uprzywilejowanej sytuacji dzięki podpisaniu kontraktu „warszawskiego”.

O awans będzie bardzo trudno

Kibice w Opolu zdają sobie sprawę, że najprawdopodobniej w sezonie 2024 nie będzie im dane walczyć o awans do Speedway 2. Ekstraligi. Zespoły z Tarnowa, Gniezna czy Piły prezentują się na papierze o wiele lepiej. O sile Kolejarza poza Pawłem Miesiącem stanowić będą Robert Chmiel, Filip Hjelmland czy Mathias Thoernblom. Sporej ilości punktów trzeba oczekiwać także od Duńczyka z pozycji U-24 – Emila Breuma.

Lelek
Fot. Paweł Wilczyński
Lelek 2
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *