Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Lider Apatora Toruń pozostaje w klubie do 2025 roku

Emil Sajfutdinow
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Jan Kamiński

Lider Apatora Toruń pozostaje w klubie do 2025 roku

Ekipa Aniołów w minionym sezonie wywalczyła brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski, z tego powodu apetyt na jeszcze większe sukcesy znacznie urósł. W klubie nie zaszło zbyt wiele zmian kadrowych, jedynie dołączenie Piotra Barona jako nowego menadżera. Na papierze skład torunian niezmiennie wygląda jednak bardzo solidnie, tym bardziej cieszy fakt, że w klubie na kolejne 2 lata pozostanie trzon drużyny, jakim jest Emil Sajfutdiunow.

Doświadczony 34-latek do Torunia przeniósł się po sezonie 2021, kiedy to po kilku latach startów w Unii Leszno zdecydował się na zmianę środowiska. Pierwszy rok okazał się jednak nie najlepszy dla Rosjanina z polskim paszportem, gdyż z powodu wybuchu wojny na Ukrainie był on zawieszony przez całą długość rozgrywek. W minionym sezonie mógł natomiast wrócić do systematycznej jazdy i pomógł Apatorowi w wywalczeniu 3 miejsca na koniec sezonu. Teraz sam ogłosił, że w ekipie Aniołów pozostanie do końca 2025 roku.

Dzień dobry, jak samopoczucie po sezonie? Ja mam dla was dobrą informację, zostaję na kolejne 2 sezony w Apatorze, bardzo się z tego cieszą i pozdrawiam. Widzimy się na stadionie – powiedział zawodnik w nagraniu udostępnionym na mediach społecznościowych Apatora Toruń.

W sezonie 2023 Emil Sajfutdinow mógł pochwalić się średnią biegową na poziomie 2.443, co pozwoliło mu na miano drugiego najlepszego zawodnika w lidze pod tym względem. Teraz ponownie będzie współpracował z Piotrem Baronem, który razem z nim odnosił największe sukcesy w barwach leszczyńskich Byków. Czy Emil Sajfutdinow utrzyma znakomitą formę przez następne lata jazdy w Toruniu? Tego dowiemy się już między innymi w następnym sezonie.

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *