Przejdź do treści
Aktualności/Liga Angielska

Żużel. Pogoda torpeduje mecze na Wyspach! Słaby występ Sajfutdinowa

żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Pogoda torpeduje mecze na Wyspach! Słaby występ Sajfutdinowa

W czwartkowy wieczór na brytyjskich torach miały odbyć się 3 spotkania w ramach tamtejszej Premiership. Niestety odbyło się tylko jedno spotkanie, a dwa pozostałe zostały odwołane.

Powodem ich odwołania były opady deszczu, i tak o to mecze między King’s Lynn Stars i Leicester Lions oraz Sheffield Tigers i Oxford Spires odbędą się w nowych terminach.
W jedynym czwartkowym spotkaniu Ipswich Witches na domowym torze podejmowało Birmingham Brummies. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy w stosunku 49-41. Bardzo dobry początek spotkania zanotowali goście, którzy to prowadzili po czterech wyścigach czterema punktami. W drugiej serii “Wiedźmy” zmniejszyły przewagę o 2 punkty, żeby ostatecznie wyjść na prowadzenie po 10 wyścigu za sprawą pary Sajfutdinow Ellis.

Do wyścigów nominowanych gospodarze podchodzili z czteropunktową przewaga i przypieczętowali zwycięstwo w przedostatnim biegu wygrywając 5-1. Dość osobliwy występ zaliczył Leon Flint, który swoich pierwszych trzech biegów nie ukończył na wskutek defektu. Bardzo słabo zaprezentował się Emil Sajfutdinow, który dwa razy upadł i dwa razy przywiózł podwójne prowadzenie.

Najlepsi w zespole z Ipswitch byli Jason Doyle i Adam Ellis, a ich dorobek to kolejno 14 i 11 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Birmingham Brummies był co ciekawe Scott Nicholls, który zastępuje Piotra Pawlickiego. Dorobek doświadczonego Brytyjczyka to 11 “oczek”. Niezły występ zanotował Wiktor Lampart przywożąc o 5 punktów mniej od Nichollsa. Kolejne mecze Premiership już w poniedziałek.

Birmingham Brummies: 41
 1. Vaclav Milik – 7+2
 2. Tom Brennan – 8+2
 3. Wiktor Lampart 5
 4. Steve Worall 4+2
 5. Scott Nicholls (gość) – 11
 6. Zach Cook – 6
 7. Leon Flint – 0
Ipswich Witches: 49
 1. Emil Sajfutdinow – 4+2
 2. Adam Ellis – 11
 3. Danny King- 5
 4. Keynan Rew -7+1
 5. Jason Doyle – 14
 6. Jordan Jenkins – 1+1
 7. Dan Thompson 7+3

Wyniki za: officialbritishspeedway

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek
Lewis Kerr
Fot. Taylor Lanning

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *