Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Planowana przebudowa na Olimpijskim. Prezydent miasta zapowiedział modernizacje zabytkowej wieży

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Planowana przebudowa na Olimpijskim. Prezydent miasta zapowiedział modernizacje zabytkowej wieży

Do startu sezonu żużlowego 2024 coraz mniej czasu, więc wszyscy przygotowują się do momentu pierwszego wyjazdu na tor po przerwie zimowej. Na nową kampanię przygotowywane są również stadiony. We Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim przebudowana zostanie jedna z charakterystycznych rzeczy dla wrocławskiej areny, a mowa tutaj o zabytkowej wieży zegarowej.

Sport żużlowy w stolicy Dolnego Śląska cieszy się dużym zainteresowaniem. Trybuny podczas domowych spotkań Betard Sparty Wrocław wypełniają się po brzegi. Na Olimpijskim organizowany był również ubiegłoroczny Drużynowy Puchar Świata, a w tym roku znów będziemy mieli tam rundę cyklu Grand Prix. Nic więc dziwnego, że obiekt jest modernizowany. Jak zapowiedział w serwisie X prezydent miasta Jacek Sutryk, zaplanowano przebudowę zabytkowej wieży zegarowej, będącej jednym z charakterystycznych punktów stadionu.

– Stadion Olimpijski we Wrocławiu, z długą historią i bogatym dziedzictwem, nieustannie ewoluuje, zachowując jednocześnie swoje unikatowe cechy. Jednym z najnowszych projektów, który wzbogaci atrakcyjność tego miejsca, jest planowana przebudowa zabytkowej wieży zegarowej. Inwestycja obejmie szereg prac konserwacyjnych i modernizacyjnych, mających na celu przywrócenie pierwotnej świetności tej charakterystycznej wieży. Zabezpieczymy istniejącą strukturę, ale także wprowadzimy nowoczesne elementy, takie jak instalacja gazowa i monitoring wizyjny. Koszty inwestycji są jeszcze w trakcie ustalania, ze względu na jej bardzo indywidualny charakter – napisał w serwisie X Jacek Sutryk.

Prócz planów modernizacji zabytkowego elementu na Stadionie Olimpijskim są prowadzone również inne prace, o których informował nie tak dawno wrocławski klub i operator obiektu MCS Wrocław. Chodzi tutaj o przebudowę odwodnienia liniowego wokół toru. W stolicy Dolnego Śląska więc praca wre, aby w nadchodzącym sezonie podczas domowych spotkań Betard Sparty na torze było równie ciekawie, jak w minionych latach.

W tym roku PGE Ekstraliga zawita do Wrocławia już w dniu rozpoczęcia sezonu, czyli 12 kwietnia. Wtedy to Betard Sparta Wrocław podejmie u siebie beniaminka rozgrywek zespół Enea Falubazu Zielona Góra. Wcześniej zawodnicy zaprezentują się kibicom jeszcze w meczach towarzyskich z Fogo Unią Leszno i Ebut.pl Stalą Gorzów, które odbędą się kolejno 30 marca i 6 kwietnia.

243863208 10159812288401738 1591189201758689641 n
Fot. Michał Szmyd
364038150 6679168848787761 224662180035928095 n
Fot. Łukasz Wilk

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *