Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Piotr Pawlicki o wpływie brata na wybór nowej drużyny

Piotr Pawlicki
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Piotr Pawlicki o wpływie brata na wybór nowej drużyny

Enea Falubaz Zielona Góra ogłosił skład na sezon 2024 w PGE Ekstralidze, jednym z nowych nabytków drużyny z lubuskiego jest Piotr Pawlicki. Srebrny medalista DMP z Betard Spartą w tym roku dołączył do swojego brata Przemysława.

Piotr Pawlicki karierę rozpoczął w Lesznie, skąd na pierwszy sezon został wypożyczony do Polonii Piła, w barwach „Byków” spędził jedenaście sezonów, zdobywając pięć złotych medali oraz jeden srebrny Drużynowych Mistrzostw Polski. Na sezon 2023 przeniósł się do Betard Sparty Wrocław gdzie dołożył kolejny srebrny krążek do kolekcji, teraz znowu młodszy z braci Pawlickich zmienia drużynę tym razem na beniaminka PGE Ekstraligi Enea Falubaz Zielona Góra

-W sumie to już któryś sezon z rzędu nasze drogi się przecinają. Prowadziliśmy jakieś rozmowy, ale dopiero teraz doszło do poważniejszego zainteresowania z obu stron. Teraz już nie pamiętam, kto pierwszy wykonał telefon. Na pewno obie strony chciały i dążyły do tego, żeby dojść do porozumienia. – powiedział Piotr Pawlicki dla strony zielonogórskiego Falubazu.

Bracia Pawliccy po raz ostatni jeździli razem w jednej drużynie w 2015 roku w swojej macierzystej Fogo Unii Leszno, wtedy skończyło się to złotych medalem mistrzostw Polski. Poza polską ligą wspólnie reprezentowali w sezonie 2023 Piraternę Motala w Bauhaus-Ligan. Piotr Pawlicki opowiedział o wpływie brata na wybór nowej drużyny.

-Na pewno ważnym. Tak jak wspominałem, rozmawialiśmy o tym wcześniej. Przemek chwalił różne sprawy i opowiadał o tym, jak to jest zorganizowane w Zielonej Górze. Ale na moją decyzję złożyło się kilka innych czynników. Chociażby tor w Zielonej Górze, który wspominam zawsze dobrze. – opowiedział Pawlicki o wpływie brata na wybór Falubazu

Za młodszym z braci Pawlickich kolejny nieudany sezon, trzeci rok z rzędu osiągnął średnią poniżej 2,0 punktów na bieg. Względem sezonu 2022 zanotował spadek o 0,119. Jednak jeździł w mocniejszej drużynie. Pawlicki powiedział trochę o swoich planach na zimowe przygotowania do sezonu 2024, który ma być lepszy dla niego niż poprzednie. – Delikatne przygotowania już rozpocząłem. Na razie są to pojedyncze treningi i rozruch. Zawsze po sezonie robię sobie około miesiąca przerwy od cięższych treningów. To też ważne. Przede mną jeszcze małe wakacje i zaczniemy wchodzić na pełne obroty.

Po awansie Enea Falubaz Zielona Góra dokonał kilku wzmocnień, z pierwszoligowego składu zostali Przemysław Pawlicki, Rasmus Jensen oraz Michał Curzytek. Do drużyny dołączyli poza Piotrem Pawlickim również Jarosław Hampel, Krzysztof Sadurski, Oskar Hurysz i Mateusz Łopuski, a z wypożyczenia wrócił Jan Kvech. Na papierze wydaje się, że drużyna Enea Falubazu będzie walczyć o utrzymanie z Fogo Unią Leszno i ZOOleszcz GKM-em Grudziądz.

Myślę, że stać nas na wiele. Skład, który mamy jest dobry. Uważam, że przy dobrej dyspozycji całej drużyny jesteśmy w stanie zrobić dużo. Weryfikacja przychodzi jednak w trakcie sezonu. My oczywiście będziemy chcieli zrobić jak najlepszą robotę w trakcie sezonu i dać dużo radości sobie oraz kibicom. – powiedział Piotr Pawlicki dla falubaz.com

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *