Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Pierwsze kółka Iversena w Kings Lynn przed wyjazdem do Lonigo i wspólnych treningach z Klindtem

Żużel
Fot. Ian Burt /King Lyn Star

Autor: Redakcja

Żużel. Pierwsze kółka Iversena w Kings Lynn przed wyjazdem do Lonigo i wspólnych treningach z Klindtem

W sobotę, dwie doby przed rozpoczęciem zgrupowania we Władysławowie, Niels Kristian Iversen odbył swój pierwszy trening na torze w tym roku. Zawodnik z Danii reprezentujący Energa Wybrzeże Gdańsk przejechał swoje pierwsze okrążenia na torze King’s Lynn Stars, gdzie będzie uczestniczył w zawodach brytyjskiej Premiership. Po powrocie ze zgrupowania Duńczyk planuje jeszcze podróż do włoskiego Lonigo, gdzie również będzie trenował razem z Nicolaiem Klindtem.

– Fajnie było wreszcie pojeździć. Trening opóźnił się o godzinę, bo wbrew prognozom, w nocy trochę popadało. Jestem bardzo zadowolony. Głównie potrenowałem starty i pierwszy łuk. Chciałem rozruszać kości, bo 5 marca, po powrocie ze zgrupowania z Energą Wybrzeżem, planuję wyjazd do Lonigo. We Włoszech tradycyjnie swój camp organizuje tuner Brian Karger. Wybiera się tam sporo zawodników z Danii, będzie też Nicolai Klindt. Będziemy mieli okazję posprawdzać nowe silniki, spędzę tam pewnie kilka dni – wyjaśnia Iversen na Facebooku Energa Wybrzeże Gdańsk.

Iversen wyraził zadowolenie z treningu i podkreślił, że pomimo niesprzyjających prognoz pogody, udało mu się wyjechać na tor. Planuje wyjazd do Lonigo już 5 marca, gdzie weźmie udział w tradycyjnym obozie organizowanym przez tunera Briana Kargera. Wspomniał o udziale wielu zawodników z Danii, w tym Nicolai Klindt. Tam będą mieli okazję do testowania nowych silników, a Iversen planuje spędzić kilka dni na doskonaleniu swoich umiejętności.

Energa Wybrzeże Gdańsk razem z Nielsem Kristianem Iversenem w składzie swój sezon ligowy rozpoczną od domowego starcia ze spadkowiczem z PGE Ekstraligi Wilkami Krosno. Z pewnością będzie to dla nich spore wyzwanie, gdyż ekipa z Podkarpacia jest wymieniana jako jeden z kandydatów do walki o awans.

zawody
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
Iversen
Fot. Sonia Kaps

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *