Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. PGE Ekstraliga rusza za 100 dni. Odliczanie do początku sezonu żużlowego

Żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. PGE Ekstraliga rusza za 100 dni. Odliczanie do początku sezonu żużlowego

Obecnie żużel możemy oglądać w Argentynie i Australii, gdzie odbywa się wiele zawodów. W Ameryce Południowej rozpoczęły się już Indywidualne Mistrzostwa Argentyny, natomiast czempionat australijski wystartuje jutro. W Polsce na start rozgrywek pozostaje nam jeszcze trochę poczekać.

Najlepsza żużlowa liga świata już za 100 dni

PGE Ekstraliga rusza bowiem za równe 100 dni, kiedy to w piątek 12 kwietnia zmierzą się ze sobą Sparta i Falubaz, oraz Unia z Włókniarzem. Będą to również pierwsze ligowe mecze na terytorium naszego kraju. Dzień później ruszy Speedway 2. Ekstraliga, a całość pierwszej kolejki w nowym sezonie dopełni niedziela. Odbędą się wtedy spotkania dwóch najwyższych poziomów rozgrywkowych.

Dużo aktywności żużlowej przed startem rozgrywek

Czasu pozostało więc sporo, jednak jest bardzo dobra wiadomość dla kibiców. Jeszcze przed pierwszymi meczami ligowymi każda z drużyn odjedzie mecze towarzyskie, które oczywiście będzie można oglądać prosto ze stadionu. Oprócz licznych sparingów część zespołów może również zorganizować treningi, które będą otwarte dla fanów, mogących na żywo obserwować przygotowania swoich ulubieńców do sezonu 2024.

Rywalizacja w Australii i Argentynie

Do startu najlepszej ligi świata pozostały więc nieco ponad 3 miesiące. Z pewnością teraz wielu kibiców rozpocznie odliczanie, które zakończy się, kiedy rozpocznie się pierwszy mecz nowego sezonu PGE Ekstraligi. Pozostaje nam obecnie czekać, emocjonując się, chociażby walką Polaków w Argentynie, gdzie Patryk Wojdyło i Paweł Miesiąc walczą o tytuł mistrza tego kraju. Ciekawie zapowiada się także walka w Australii. Tam Jack Holder przystąpi do bronienia tytułu sprzed roku, a cały cykl odbywać się będzie w bardzo dobrze obsadzonej stawce.

Żużel
Fot. Michał Szmyd
380643289 10161345523226738 6751598308403116111 n
Fot. Michał Szmyd

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *