Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Outsider tabeli przyjeżdża do Daugavpils. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Enea Polonia Piła [ZAPOWIEDŹ]

Żużel
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Jagoda Burka

Żużel. Outsider tabeli przyjeżdża do Daugavpils. Optibet Lokomotiv Daugavpils – Enea Polonia Piła [ZAPOWIEDŹ]

Już dziś Optibet Lokomotiv Daugavpils podejmie na swoim torze Enea Polonię Piłę. Pierwszy bieg meczu siódmej kolejki drugiej ligi żużlowej wystartuje o godzinie 17:15. Spotkanie poprowadzi Rafał Kobak.

Fantastyczna końcówka gospodarzy! Start Gniezno wygrywa na własnym torze [RELACJA]

Zacznijmy od gości, którzy w ostatnich dniach przedstawili swój nowy nabytek, czyli powszechnie znanego kibicom żużlowym czterdziestoletniego Petera Ljunga. Przypomnijmy, że reprezentował on barwy Daugavpils przed pięcioma laty, więc może posiadać on wartościową wiedzę, która może zaprocentować w nadchodzącym spotkaniu. Pilanie powoli wzbogacają swój skład, by po trudnym poprzednim sezonie wrócić do walki o meczowe zwycięstwa. Polonia po pięciu odjechanych spotkaniach z trzema punktami jest outsiderem tabeli tegorocznych rozgrywek. 

Gospodarze za to plasują się w niej na piątej pozycji, jednak oba kluby dzielą tylko dwa punkty. Wygrali oni czterema oczkami swój poprzedni mecz przeciwko Grupie Azoty Unii Tarnów, gdzie świetną dyspozycją popisał się Nick Morris. Australijczyk zdobył trzynaście punktów z bonusem. Najlepszą średnią jednak odznacza się Ricards Ansviesulis, czyli junior tej drużyny. Łotewski zawodnik zdobywa średnio 1,727 punktu na bieg.

Przed tym spotkaniem bardziej stawia się na zwycięstwo Lokomotivu Daugavpils. Mimo to, nie można wykluczać waleczności przyjezdnych, gdyż w ich kadrze znajduje się dwóch zawodników, którzy znają ten tor od podszewki. Oprócz wyżej wspomnianego Ljunga mają też wychowanka klubu z Daugavpils – Olega Michaiłowa. To nie przekreśla więc ich szans na walkę o najwyższe cele. 

Awizowane składy:

Optibet Lokomotiv Daugavpils:

9. Kjastas Puodżuks

10. Daniił Kołodinski

11. Jewgienij Kostygow

12. Kevin Juhl Pedersen

13. Nick Morris

14. –

15. Ernest Matiuszonok

Enea Polonia Piła: 

1. Artur Mroczka

2. Daniel Henderson

3. Oleg Michaiłow

4. –

5. Adrian Cyfer

6. Daniel Gilkes

7. Kacper Wardulińsk

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *