Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Fantastyczna końcówka gospodarzy! Start Gniezno wygrywa na własnym torze [RELACJA]

Start
Fot. Patrycja Sobiech

Autor: Bartosz Glapiak

Fantastyczna końcówka gospodarzy! Start Gniezno wygrywa na własnym torze [RELACJA]

Start Gniezno wygrywa na własnym stadionie. W sobotę zespół z pierwszej stolicy Polski pokonał Grupa Azoty Unię Tarnów. Mecz zakończył się wynikiem 53:37. Gospodarze zaliczyli fenomenalną końcówkę rywalizacji, która przesądziła o ich zwycięstwie.

Gdzie oglądać żużel w sobotę? Zobacz plan transmisji telewizyjnych

Mecz rozpoczął się od zwycięstwa Zbigniewa Sucheckiego. Pierwsze trzy gonitwy ułożyły się remisowo. W swoim debiutanckim biegu Jan Heleniak zdobył jeden punkt za sprawą pokonania Mikołaja Czapli. Goście wyszli na prowadzenie w wyścigu czwartym. Daniel Klima i Marko Lewiszyn wygrali podwójnie z parą Tim Soerensen – Jesper Knudsen. W tym momencie byliśmy świadkami niecodziennej sytuacji. W trakcie prac torowych awarii uległa polewaczka, przez co na torze znalazło się bardzo dużo wody. Przerwa znacznie się przedłużyła ze względu na konieczność doprowadzenia nawierzchni do stanu używalności.

Oczekiwanie zdecydowanie nie wpłynęło na postawę Marko Lewiszyna. Ukrainiec wygrał w piątej odsłonie dnia po minięciu dwóch zawodników Startu Gniezno. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i odrobili straty do rywala w wyścigu siódmym. Hubert Łęgowik oraz Tim Soerensen pokonali Rene Bacha oraz Jana Heleniaka.

Tarnowianie jeszcze w tym czasie pokazywali ambitną postawę na torze. Goście ponownie wyszli na prowadzenie po biegu ósmym, a w pozostałych gonitwach trzeciej serii znów padły remisy. Emocje w spotkaniu wzrosły kilkadziesiąt minut później, kiedy gnieźnianie wyrównali stan rywalizacji. Trybuny znacznie ożyły po wyścigu dwunastym. Niespodziewanie ze startu wystrzelił Mikołaj Czapla, do którego szybko dołączył Zbigniew Suchecki. Matic Ivacic nie był w stanie dogonić zawodników miejscowych i tym samym Start wyszedł na czteropunktowe prowadzenie.

Start Gniezno zaliczył niesamowitą serię. Zwyciężyli trzy razy pod rząd w stosunku 5:1. W związku z tym przed biegami nominowanymi prowadzili ośmioma punktami. Sporego pecha miał Oskar Bober, który zaliczył defekt motocykla tuż przed startem, przez co został wykluczony z biegu trzynastego. Gnieźnianie dobili rywala w wyścigu czternastym za sprawą kolejnej już podwójnej wygranej.

Reklamy

Do niebezpiecznego wypadku doszło w ostatniej odsłonie dnia. Na jednym z łuków szczepili się Marko Lewiszyn oraz Kacper Gomólski. Zawodnik gospodarzy uderzył głową o tor, jednak na szczęście po dłuższej chwili podniósł się z toru o własnych siłach. Sędzia winnym zdarzenia uznał Ukraińca. W powtórce trzy punkty na koncie zapisał Zbigniew Suchecki, a gnieźnianie po raz piąty zwyciężyli 5:1. Niesamowita seria!

Tym samym Start Gniezno pokonał Grupa Azoty Unię Tarnów 53:37 i dopisał dwa punkty do ligowej tabeli.

GRUPA AZOTY UNIA TARNÓW – 37 pkt.

T

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
1Ernest Koza1*2115+1
2Matic Ivacic01*214+1
3Oskar Bober203W05
4Marko Lewiszyn2*32*01W8+2
5Rene Bach313119
6Daniel Klima2305
7Jan Heleniak1*001*
8William DrejerNS

START GNIEZNO – 53 pkt.

F

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIVIIRazem
9Hubert Łęgowik0332*311+1
10Tim Soerensen12*W36+1
11Zbigniew Suchecki31*1*3311+2
12Kacper Gomólski22232*11+1
13Sam Masters1*312*2*9+3
14Jesper Knudsen3003
15Mikołaj Czapla002*2*
16Casper HenrikssonNS

fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×