Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Ostrovia ogłasza rywali w meczach towarzyskich. Zmierzą się z drużynami z wyższej ligi

Żużel
Fot. Sonia Kaps

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Ostrovia ogłasza rywali w meczach towarzyskich. Zmierzą się z drużynami z wyższej ligi

Ostrovia Ostrów w przyszłym sezonie będzie jednym z kandydatów do zwycięstwa w rozgrywkach Speedway 2. Ekstraligi. W Ostrowie są tego świadomi, co może znaleźć potwierdzenie w przedsezonowych sparingach. Ich rywalami będą wtedy bowiem ekstraligowe drużyny.

Jeden z faworytów Speedway 2. Ekstraligi

Ostrowianie zbudowali mocną ekipę, która już od kilku tygodni postrzegana była jako faworyt do awansu do PGE Ekstraligi. Sytuacja nieco zmieniła się w minionym tygodniu, kiedy to przez odmowę przyznania licencji i kary za szkolenie, zmuszeni oni byli wypożyczyć Jakuba Krawczyka do Sparty Wrocław. Jak mówił wtedy dla nas Mariusz Staszewski spadli oni do roli jednego z faworytów. Wypożyczenie lidera formacji młodzieżowej nie zmieniło jednak faktu, że nadal są mocną drużyną złożoną z wielu zawodników, którzy jeszcze w minionym sezonie jeździli w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Sparingi na początku sezonu 2024

W środowy wieczór poznaliśmy drużyny, z jakimi ostrowianie zmierzą się w przedsezonowych meczach towarzyskich. Ich wybór może pokazywać, że w Ostrowie są świadomi swojej mocy i chcą sprawdzić się na tle zespołów z PGE Ekstraligi. Z Ostrovią w sparingach zmierzą się bowiem drużynowy mistrz Polski, Motor Lublin, a także czwarta drużyna Ekstraligi, Włókniarz Częstochowa. Łącznie pojadą oni 4 mecze, jeden u siebie, drugi na terenie rywala. Z mistrzem zmierzą się 20 marca w Ostrowie i 21 marca w Lublinie, natomiast z częstochowianami 3 kwietnia na wyjeździe i 10 kwietnia u siebie.

Konfrontacje Ostrovii z drużynami z PGE Ekstraligi mogą nam wiele pokazać. Ważne dla ostrowian będzie na pewno to, jak zaprezentują się na tle ekstraligowych rywali. To będzie mogło nam pokazać, jak dysponowani są zawodnicy na początku sezonu i czego po nich można się spodziewać.

MAAS 170923 109
Fot. Marta Astachow
MAAS 170923 19
Fot. Marta Astachow

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *