Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Opuszcza ich szeregi, ale nadal będzie doradzał

Landshut Devils
Fot. Sonia Kaps

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Opuszcza ich szeregi, ale nadal będzie doradzał

Sławomir Kryjom był w ostatnich latach zaangażowany w rozwój żużla w Niemczech. Pracował w klubie Trans MF Landshut Devils i dwukrotnie doprowadził zespół do zakończenia sezonu na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce w pierwszej szóstce.

Wyniki w Landshut ponad stan

Sławomir Kryjom zaczął pracę w niemieckim klubie przed sezonem 2021. Już w pierwszym roku współpraca okazała się strzałem w dziesiątkę. „Diabły” nie miały wcale najmocniejszego składu w 2. Lidze Żużlowej, ale dzięki mądremu zarządzanii drużyną podczas spotkań udało się zupełnie sensacyjnie awansować na zaplecze PGE Ekstraligi.

Tam miało być o wiele trudniej. Tymczasem zarówno w sezonie 2022, jak i 2023 Niemcy utrzymali się w lidze i dwukrotnie zakwalifikowali się do sześciozespołowych play-offów. Szczególnie świetnie jeźdźcy z Landshut pokazywali się na własnym obiekcie, którego atut wykorzystywali niemal do granic możliwości. W sezonie 2023 walczyli również dzielnie na wyjazdach i to mimo czasem zupełnie niesprzyjających warunków.

Żużel
Fot. Patrycja Sobiech

Będzie współpracował jako doradca

Kryjom zyskał w Landshut szacunek wszystkich współpracowników oraz kibiców. Na Facebooku klubu zamieszczono kilka dni temu wypowiedź prezesa – Geralda Simbecka – który o Polaku mówi w samych superlatywach. Podkreśla on, że w pełni rozumieją decyzję swojego byłego już menedżera o odejściu do rodzinnej Unii Leszno. Kontakt nie zostanie jednak całkowicie zerwany, ponieważ Niemcy nadal chcą korzystać z doświadczenia i celnych spostrzeżeń Kryjoma.

Z tej szansy musiał skorzystać, a my go w tym wspieraliśmy. Oferta pracy w rodzinnym klubie nie przychodzi codziennie. Sławek nadal będzie nas wspierał, jako nasz doradca – powiedział Gerald Simbeck, prezes Landshut.

Landshut1
Fot. Sonia Kaps

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *