Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Ogłoszenie terminarza Ekstraligi walczy z piłką nożną. Niezrozumiały termin

żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Ogłoszenie terminarza Ekstraligi walczy z piłką nożną. Niezrozumiały termin

Już przed tygodniem zostało podane do publicznej wiadomości, że terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024 zostanie ogłoszony 14 grudnia. Wydawało się, że po prostu w trakcie dnia władze rozgrywek opublikują najpierw pierwsze rundy, a potem cały terminarz, jak to miało miejsce co roku. Tym razem będzie jednak inaczej.

Terminarz PGE Ekstraligi ogłaszany z pompą

Już we wtorek Canal+ ogłosił na swoich mediach społecznościowych, że w czwartkowy wieczór o godzinie 20:00 rozpocznie się specjalne wydanie Magazynu PGE Ekstraligi, którego celem jest ogłoszenie terminarza najlepszej żużlowej ligi świata. Można zatem śmiało zakładać, że rzeczywiście pierwsze pary poznamy dopiero na telewizyjnej antenie, a nie kilka godzin wcześniej za pomocą komunikatu ligowych mediów.

Canal+ już zaprasza na specjalne wydanie Magazynu, podczas którego głos zabiorą znani i cenieni dziennikarze, eksperci, a także goście. Rozpoczną się wówczas analizy dotyczące układu spotkań w pierwszych rundach, które moga mieć ogromny wpływ na końcowy układ tabeli.

Ogłoszenie terminarza to ten moment, w którym odcinamy wydarzenia z sezonu 2023. Swoje życie rozpoczyna już sezon 2024. Zaczynają się analizy potencjału, szans kto i ile punktów może zgarnąć w pierwszych meczach lub kto ma nieco łatwiejszy start sezonu. Sami nie możemy się doczekać poznania terminarza i rozpoczęcia odliczania do nowego sezonu. Następnie pozostanie już tylko czekać na pierwszy warkot motocykli – powiedział Maciej Glazik, szef redakcji żużlowej Canal+ dla ekstraliga.pl

Żużel
Fot. Michał Szmyd

Nieodopowiedni termin? Kibice będą oglądać piłkę nożną

Trzeba jednak zwrócić uwagę, że naprawdę można było wybrać bardziej dogodny termin do wydarzenia żużlowego w grudniu. Nie ukrywajmy, że większość kibiców zapada w tym czasie w żużlowy sen i ciężko przyciągnąć ich przed telewizor do nowości związanych z „czarnym sportem”. Na analizy przyjdzie jeszcze czas – przecież do startu sezonu nadal pozostanie pięć miesięcy i zobaczenie terminarza kilka minut po jego ogłoszeniu nie jest koniecznością.

Sprawie nie pomaga fakt, że w czwartkowy wieczór w Polsce będą odbywały się bardzo ważne wydarzenia piłkarskie. O swoje być albo nie być na wiosnę w europejskich pucharach najpierw od 18:45 zagra Legia Warszawa (spotkanie w Warszawie przeciwko AZ Alkmaar w ramach Ligi Konferencji UEFA), a potem od 21:00 do akcji wkroczy Raków Częstochowa (mecz w Sosnowcu przeciwko Atalancie Bergamo w ramach Ligi Europy). Nie ma żadnych wątpliwości, że jeśli kibic żużla pasjonuje się również piłką, nie zainteresuje się terminarzem ogłaszanym w specjalnym wydaniu Magazynu Canal+.

Specjalne wydanie Magazynu Canal+ będzie można oglądać od godziny 20:00 na antenie Canal+Sport 5 oraz w Internecie poprzez Canal+Online.

Ekstraligaa
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *