Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Poznaliśmy pierwsze szczegóły przyszłorocznego terminarza PGE Ekstraligi. Nastąpiła ważna zmiana

Żużel
Fot. Łukasz Wilk

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Poznaliśmy pierwsze szczegóły przyszłorocznego terminarza PGE Ekstraligi. Nastąpiła ważna zmiana

W ten czwartek podczas specjalnego wydania magazynu PGE Ekstraligi w Canal+ poznamy terminarz przyszłorocznych rozgrywek Ekstraligi Żużlowej. Prezes Speedway Ekstraligi, Wojciech Stępniewski, uchylił już rąbka tajemnicy na łamach portalu ekstraliga.pl.

Zmiana w strukturze terminarza

Mamy obecnie wiele spekulacji odnośnie tego, jak będzie wyglądał harmonogram rozgrywek. Wielu komentatorów ze środowiska żużlowych przedstawiało swoje typy. Zdradzić nieco szczegółów zdecydował się Wojciech Stępniewski, który przekazał, że obecny struktura układu kolejek, w którym drużyny jadące ze sobą w pierwszej kolejce, spotykają się drugi raz dopiero na koniec rundy zasadniczej, zniknie, a zamiast tego, ekipy mecze z pierwszej rundy, będą miały swoje rewanże w 8. kolejce.

– Mogę zdradzić, że struktura terminarza będzie taka, aby ósma runda rozgrywek była dla drużyn rewanżem za pierwszą, tego oczekiwały kluby i wychodzimy naprzeciw takiemu układowi terminarza – mówił Wojciech Stępniewski dla ekstraliga.pl.

Harmonogram Speedway 2. Ekstraligi

Prezes Ekstraligi Żużlowej dał również więcej szczegółów odnośnie terminarza rozgrywek Speedway 2. Ekstraligi, nad którym rozpoczynają prace, a zostanie podany do publicznej wiadomości również jeszcze w grudniu.

– W drugiej kolejności, ale także w grudniu opublikujemy terminarz Speedway 2. Ekstraligi, do którego tworzenia aktualnie się przygotowujemy – zdradził prezes.

Zmiany w schemacie terminarza rozgrywek PGE Ekstraligi wydają się być pozytywne. Na pewno zmniejszą one czas oczekiwania na rewanż zespołom, które mierzyły się na początku sezonu, a także praktycznie wykluczą występowanie przypadku, że drużyna traci ważnego zawodnika na dwumecz z jedną drużyną, z którą mierzy się w siódmej i ósmej kolejce.

żużel
Fot. Paweł Wilczyński
Spartan
Fot. Paweł Wilczyński

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *