Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Odważne słowa zawodnika GKM-u. Będzie liderem?

Wadim Tarasienko
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Odważne słowa zawodnika GKM-u. Będzie liderem?

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz zeszły rok zakończył jako 7. drużyna PGE Ekstraligi i było to powtórzenie wyniku z trzech ostatnich lat. Kolejny sezon to kolejne nadzieje na coś więcej niż 7. pozycja na koniec. Są na to szanse po zmianach wprowadzonych w składzie drużyny. Jednak żeby udało się wejść do Play-Offów trzeba odjechać solidny sezon zasadniczy i każdy zawodnik musi się wykazać.

Jednym z kluczowych seniorów dla Grudziądza może okazać się Vadim Tarasenko. Zeszły sezon był jego pierwszym w barwach Gołębi i trzeba przyznać, że spisał się przyzwoicie. Wykręcił 29. średnią biegopunktową w całej PGE Ekstralidze i w tabeli był wyżej niż np. Kacper Woryna. W tym sezonie ma zamiar być jeszcze lepszym żużlowcem.

Chciałbym zostać liderem zespołu i nie będę tego ukrywać. Pierwszy sezon już przejechałem na tych torach. Wiem, jak wyglądają i chciałbym dzięki temu zdobywać jeszcze więcej punktów. Czas pokaże, w każdym biegu trzeba walczyć na maksa – powiedział Tarasenko w wywiadzie dla PGE Ekstraligi.

29-latek zdradził w wywiadzie dlaczego kapitanem został Doyle, który dopiero przyszedł do zespołu, a nie chociażby on sam, który już ma przejeżdżony rok w grudziądzkich barwach.

Najpierw muszę myśleć o tym, aby zdobywać więcej punktów. Kapitanem powinien być i został ten zawodnik, który ma największe doświadczenie w PGE Ekstralidze i może się skupić na paru rzeczach na raz. Według mnie to by było jeszcze trochę za wcześnie, by być kapitanem. Przejechałem tylko jeden rok. Muszę zbierać dalej informacje na temat torów i być lepszym zawodnikiem.

Tarasenko nie boi się o wynik pierwszego meczu sezonu (do Grudziądza przyjedzie Mistrz Polski), ponieważ w zeszłym roku udało im się pokonać Motor i odrobić punkt bonusowy. Żużlowiec wierzy w swoją drużynę i uważa, że właśnie takie spotkania pokazują, na co stać Gołębie. Jednak od tamtego meczu skład uległ zmianie, są nowe nazwiska, nowy kapitan. Czy Grudziądz bez Pedersena będzie mocniejszy? Czy w tym roku uda się awansować do upragnionych Play-Offów? I jak spisze się Tarasenko?

żużel
Fot. Emilia Hamerska-Lengas
428646982 805699811599427 2548305195421799194 n e1708617499944
Fot. GKM Grudziądz Facebook

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *